Bezpieczeństwo w Interencie

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mamy temat o niebezpieczeństwie w Internecie, teraz czas na to jak się zabezpieczać.

Płatności na zagranicznych, niekoniecznie zaufanych stronach.
Na zagranicznych stronach najczęściej można płacić tylko kartą, Trzeba więc podać dane z karty, które posłużą do zrealizowania płatności. Takim stronom jak np. Amazaon, Rayaner można zaufać, ale co w przypadku np. chińskiego sklepu.

Revolut
Z pomocą przychodzi nam Revolut, jest to aplikacja na telefon angielskiego banku. Ma w swojej ofercie jednorazowe karty, raz użyte dane z karty stają się bezużyteczne do kolejnych transakcji. Czyli ewentualny wyciek danych z karty nie będzie nam straszny.
Można założyć konto w polskiej walucie.

Są to karty typu Pre-paid, więc nie zawsze są akceptowane. Nie mogłem nimi potwierdzić swojej tożsamości z usługach chmurowych Microsoftu, Amazonu. Nie mogłem też opłacić konta w Netflix.

Dodatkowo trzeba w telefonie autoryzować płatność kartą. Jeśli ktoś użyje danych z karty do płatności na stronie X, to na ekranie telefonu wyskoczy nam prośba o potwierdzenie transakcji.

Myślę, że trudno będzie nas okraść złodziejowi, który dobierze się do danych naszej karty w Revolut.
Tylko jedna uwaga. Nie traktujmy Revolut jako banku do przechowywania większych pieniędzy. Niech coś się stanie, utracimy dostęp do konta i co, trzeba przez Anglię załatwiać sprawę.

mBank
Może jest coś takiego w innych bankach.
Chodzi o kartę wirtualną. Nie ściąga ona pieniędzy z rachunku bieżącego, a tylko po prostu z karty. Na taką kartę muszę pierw przelać pieniądze z rachunku bieżącego, jeśli chce niej skorzystać. Działa to tak jak telefon na kartę, można korzystać do czasu wyczerpania pieniędzy z karty.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Revolut chyba jest litewski a nie angielski.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 15 gru 2023, 14:49 Revolut chyba jest litewski a nie angielski.
Revolut jest brytyjski, litewski w sumie też. Parę lat temu zmieniły się przepisy i żeby działać na terenie UE musieli na Litwie otworzyć Bank. Ja zakładałem Revolut jak jeszcze był on brytyjski.

Dodano po 3 minutach :
https://www.revolut.com/pl-PL/
pisze że bank na Litwie

https://www.revolut.com
pisze że bank zarejestrowany w Anglii

i bądź tu mądry, ta sama strona
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ODPOWIEDZ