W Biblii wymordowanie 42 dzieci nazwano cudem.

Stary i Nowy Testament, rozważania, rozumienie, komentarze
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

JOB pisze: 11 gru 2023, 23:51 Fantastyczna dyskusja!
No nie wiem.

Co jakiś czas zdarza się na forach że pojawiają się ludzie po nagłym zderzeniu ze Starym Testamentem.

A jeśli w tym zderzeniu uczestniczy ktoś kto ma obraz miłości jako mięciutkiego pluszowego misia a Stary Testament jest czytany jako wyrwane fragmenty w oderwaniu od pełnego kontekstu Biblii i od Tradycji Kościoła to takie zderzenie jest jak zderzenie z rozpędzoną betoniarką albo jak zabawa z rannym niedźwiedziem grizzly.

Czasem ludzie oburzają się że kiedyś Kościół nie pozwalał ludziom samodzielnie czytać niektórych ksiąg biblijnych. Po kilku podobnych przypadkach to ja się nie dziwię...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2023, 16:39 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.
JOB
Posty: 157
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 56
Płeć:

Nieprzeczytany post

Przepraszam za moją wcześniejszą odpowiedź. Ona wyraża to, że tutaj na tym forum nawet jak jest spór, to w sposób kulturalny, porównując np. inne fora, a poza tym ja też się czegoś nowego tutaj dowiaduję.
Myślę, że pan Kamil dostał dobrą dawkę nauki i z niej skorzysta. Ja tam zawsze cenię sobie mądre rady.
Kto jeszcze potrzebuje ciszy?
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
EventHorizon
Posty: 3
Rejestracja: 04 gru 2023, 23:08
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Kamil wydaje mi się że ty podjąłeś już w pewnym sensie decyzję i chcesz jej bronić aby zniwelować wątpliwości z tym związane. Starasz się bronić braku spójności w Biblii który jest jednym z filarów twojego "nowego podejścia" do "wiary w wiarę Chrześcijańską". Stąd w zasadzie ty nie chcesz do końca zrozumieć, lecz utwierdzić obalenie. Stąd zakładasz jeden temat za drugim działając pod tą samą tezę - OBALENIA.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2023, 21:36 przez EventHorizon, łącznie zmieniany 1 raz.