Próżność

Tu omawiamy problemy w rozeznawaniu grzechów, problemy ze spowiedzią, skrupulatyzm
Danielprzezduzed
Posty: 252
Rejestracja: 19 gru 2023, 18:50
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 6
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 02 mar 2024, 19:37
Danielprzezduzed pisze: 02 mar 2024, 16:55
A. Wiecie o tym ze 99% katolikow w ogole nie rozwaza takich rzeczy tylko po prostu chodzi do Komunii
Opierasz się na jakichś badaniach naukowych? Czy masz wgląd w sumienia Polaków?
Opieram sie na tym czego doswiadczam wsrod katolikow

Dodano po 28 sekundach:
Co slysze? Co wyczuwam
Zgodnie z wiślacką tradycją
Bakster na piwku z policją
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że aż tak źle to nie jest. Duży, a może i bardzo duży procent próbowało się zastanawiać, zwykle tak w wieku 16-18 , ale do niczego nie doszli tak od razu, z marszu, spytać się bali, albo wstydzili i po prostu wszystkie te zagadki odłożyli na później. Znaczy na świętego Nigdy. A praktykują z rozpędu, wiele z tego nie mając (w sensie pewności Nieba ) , bo nigdy nie wiedzą, czy się z grzechów oczyścili.
No i mają jeszcze gorzej emocjonalnie, niż gdyby naprawdę nie myśleli wcale.

Dodano po 7 minutach 30 sekundach:
No i ten przypadkowy przydział terytorialny z urodzenia. Jestem z Polski - katolik. Z Rosji - prawosławny. Z Turcji muzułmanin.
Nie z wyboru wpadam w daną wiarę jak śliwka w kompot. A może dla mojej osobowości i charakteru grzechy wg np. hinduizmu lepiej by mi pasowały, lepiej by mnie "naprawiały"?
W Irlandii katolików i protestantów w XXI wieku, gdy lata się w kosmos i zna z grubsza ewolucję, genetykę, atomistykę trzeba w miastach oddzielać murami i siatkami wysokości 8 m. Kosmici by przylecieli, zobaczyli, za głowę się złapali i chodu w try miga do domu.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2024, 21:35 przez Piotr55, łącznie zmieniany 1 raz.
Danielprzezduzed
Posty: 252
Rejestracja: 19 gru 2023, 18:50
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 6
Podziękowano: 6
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 02 mar 2024, 20:13
Danielprzezduzed pisze: 02 mar 2024, 19:48 Opieram sie na tym co slysze U ludzi. Znów pani potwierdza ze skrupulantyzm to jest tak jak ma byc. Tak ten wpis odbieram
Za to jak odbierasz moje posty nie odpowiadam. Opierasz się nawalanych domysłach, a nie na tym co napisałam.
Mało tego swoje domysły uznajesz za prawdę, nawet ich nie weryfikujesz.
W konsekwencji takiej metody przypisujesz mi masę rzeczy których nie napisałam.
Dyskutujesz sam ze sobą a nie ze mną i treściami które zamieszczam.
Danielprzezduzed pisze: 02 mar 2024, 19:48
A czemu moj post o super patencie został zmieciony z tego forum?
Przyczyna jest prosta. To nie jest forum na takie tematy. Tu skupiamy się na wierze. I chcemy oglądać filmy które nam służą a nie byle co. Nadal będziemy usuwać wszystko co głupie, wulgarne i poza tematyką forum.
Wulgarne to nie bylo, glupie tez nie a czy poza tematyka? niekoniecznie, bo bylo w dziale "roznych rozmow"
Zgodnie z wiślacką tradycją
Bakster na piwku z policją