Separacja

Przygotowanie do małżeństwa, małżeństwo - blaski i cienie, rodzina - wartość i problemy. Znajdź wsparcie na naszym forum religijnym.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Grzegorz 1974 Jeśli obiecujemy poprawę, obiecujemy zerwanie z trwaniem w grzechu ciężkim to nie ma problemu z udzieleniem rozgrzeszenia.

Np para wolnych młodych ludzi, którzy pragną żyć w czystości, ale czasem ze słabości współżyją , ale po każdym upadku uznają swój grzech i przystępują do spowiedzi - dostaną rozgrzeszenie.

Jeśli młodzi mieszkają ze sobą i nie chcą mieszkać oddzielnie ani nie biorą ślubu, to rozgrzeszenia nie dostaną, bo trwają w grzechu ciężkim jakim jest nierząd.

Każde cudzołóstwo łamie przysięgę małżeńską z którego trzeba się spowiadać, ale gdy ktoś trwa w cudzołóstwie mieszkając z inną kobietą niż żona, to odejdzie bez rozgrzeszenia.

Tak, jestem teologiem.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Arletta Bolesta
Posty: 10
Rejestracja: 01 lut 2021, 7:21
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 11
Płeć:

Nieprzeczytany post

Grzegorz 1974 pisze: 01 gru 2023, 20:39 Arletta nie wiem czy to był podstęp ale wcześniej mówiła mi że chciała wstąpić do zakonu a po latach popierała obrażanie Matki Boskiej, nie chcę tego rozwijać tutaj bo by to za długo zajęło,
Ja jestem nie pijącym alkoholikiem i ona mi zarzuciła że ja to przed nią zataiłem ale wtedy ja nie miałem pojęcia o alkoholiźmie i po drugie widziała jak ja piłem zanim się pobraliśmy, nie ukrywałem że lubię wypić
Mógłbym to opisać ale nie tutaj na forum publicznym
Jeśli zatem wiedza była, to trudno mówić o podstępie, aczkolwiek są przecież też inne tytuły rozpatrywane w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa. Pozdrawiam!
Grzegorz 1974
Posty: 24
Rejestracja: 19 lis 2023, 9:29
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 4
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mam pytanie czy mógłby porozmawiać z kims prywatnie gdzie mógłbym się otworzyć bardziej
Mam na myśli prywatny czat lub e-mailowy?
Choć doszedłem do wniosku że już w moim wieku mija mi zainteresowanie kobietami
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1862
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Grzegorz 1974 pisze: 19 mar 2024, 20:04 Mam pytanie czy mógłby porozmawiać z kims prywatnie gdzie mógłbym się otworzyć bardziej
Mam na myśli prywatny czat lub e-mailowy?
Choć doszedłem do wniosku że już w moim wieku mija mi zainteresowanie kobietami
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale zawsze możesz wejść na profil danego użytkownika i wysłać prywatną wiadomość. To czy ktoś będzie mógł rozmawiać pozostaje jednak w gestii użytkownika:

Obrazek
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Grzegorz 1974
Posty: 24
Rejestracja: 19 lis 2023, 9:29
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 4
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję Daniel
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja zajmuje się pomocą duchową, jestem teologiem małżeństwa i rodziny. (i Twoim równolatkiem)
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Grzegorz 1974
Posty: 24
Rejestracja: 19 lis 2023, 9:29
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 4
Podziękowano: 4
Płeć:

Nieprzeczytany post

Teolog małżeństwa I rodziny?Nigdy nie słyszałem, ale jestem ciekaw czm sie zajmujesz ,pomoc duchowa rozumiem wszystkim czy tylko rodzine?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7099
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3496
Płeć:

Nieprzeczytany post

Prowadzę forum, udzielam pomocy duchowej kto jej potrzebuje, oraz mediuję z parami w kryzysie małżeńskim, czyli uczę ich dialogu i komunikacji.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ