Obniżenie oczekiwań względem młodzieży...

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1871
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 825
Płeć:

Nieprzeczytany post

UbogiWDuchu pisze: 28 mar 2024, 13:47 @PoprostuOskar dodam, że wiara w obraz Matki Bożej z Gwadelupy nie jest dogmatem Kościoła Katolickiego i nie ma obowiązku w niego wierzyć.
Nikt chyba nie wierzy w obraz, a w fakt, iż przy obecnym stanie wiedzy nie można wyjaśnić pewnych jego przymiotów. To różnica.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 193
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 65
Podziękowano: 38
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 28 mar 2024, 14:06
UbogiWDuchu pisze: 28 mar 2024, 13:47 @PoprostuOskar dodam, że wiara w obraz Matki Bożej z Gwadelupy nie jest dogmatem Kościoła Katolickiego i nie ma obowiązku w niego wierzyć.
Nikt chyba nie wierzy w obraz, a w fakt, iż przy obecnym stanie wiedzy nie można wyjaśnić pewnych jego przymiotów. To różnica.
To taki skrót myślowy :)

Myślę, że - będąc prawowiernym katolikiem - można nawet nie akceptować dowodów na nadprzyrodzoność tego obrazu.

Bez względu na wszystko, wydaje mi się, że warto aby podchodzić do rozmowy ten temat obrazu MBzG wiedząc o tej zasadzie.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1871
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 825
Płeć:

Nieprzeczytany post

UbogiWDuchu pisze: 28 mar 2024, 14:11 To taki skrót myślowy :)
Myślę, że - będąc prawowiernym katolikiem - można nawet nie akceptować dowodów na nadprzyrodzoność tego obrazu.
Bez względu na wszystko, wydaje mi się, że warto aby podchodzić do rozmowy ten temat obrazu MBzG wiedząc o tej zasadzie.
Oczywiście.
Ja patrzę na to inaczej. Tu nie chodzi o obraz, a o Boga.
Gdy zechce może On zadziałać przez cokolwiek.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42