Szczęść Boze, katolicki ksiądz:)

Pragniemy stworzyć tu życzliwą i braterską atmosferę, chcemy wiedzieć, z kim piszemy - daj się poznać. Przedstaw się użytkownikom forum religijnego.
Awatar użytkownika
bramin
Posty: 15
Rejestracja: 23 kwie 2024, 8:15
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 8
Podziękowano: 19
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chciałbym sie przedstawić, przywitać i na początku wyjaśnić dlaczego taki awatar i nick. Jestem katolickim księdzem, od wielu lat za granicą, obecnie w Niemczech.
Ponieważ pomagam w różny sposób Kościołowi w Indiach, awatar to krzyż z klasztoru benedyktyńskiego w Shantivanam w południowych Indiach.
Chciałbym cos robić na katolickim forum bo media katolickie przeżywają duży kryzys, ludzie chcą rozmawiać o swojej wierze, są tez poszukujący a ponadto dla mnie ważna jest rozmowa w języku polskim bo na co dzień rzadko używam polskiego języka. Termin bramin oznacza w dużym uproszczeniu kapłana, nauczyciela itp., ma on wiele znaczeń w hinduizmie.
To tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1895
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 445
Podziękowano: 837
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie w duchu i miłości :ymhug:
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2024, 19:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 4
Płeć:

Nieprzeczytany post

Niech będzie pochwalony! :)
POKÓJ I DOBRO!!! ❤️
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1434
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1263
Podziękowano: 1070
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże @bramin ! Bardzo się cieszę, że ksiądz do nas zawitał. Proszę się rozgościć, witamy na dolinie 🤗
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7144
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3289
Podziękowano: 3520
Płeć:

Nieprzeczytany post

Serdecznie witamy księdza wśród nas!!

Chwała Panu!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 220
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 45
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże!
Witamy w dolinie :)

Jak Ksiądz trafił za granicę?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2024, 14:04 przez UbogiWDuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2020
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 597
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże @bramin
Cieszę się, że jesteś :ymhug:
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
bramin
Posty: 15
Rejestracja: 23 kwie 2024, 8:15
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 8
Podziękowano: 19
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziękuję za miłe powitanie.
Jak trafiłem za granicę?
Właściwie to chciałem być na prawdziwych misjach, a konkretnie w Brazylii, no ale ostatecznie wylądowałem w Niemczech bo była taka pilna potrzeba a Niemcy i właściwie wszystkie kraje europejskie, łącznie z Polską są już krajami misyjnymi.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1895
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 445
Podziękowano: 837
Płeć:

Nieprzeczytany post

Co oznacza "kraj misyjny"?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Apolonia
Posty: 53
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 36
Podziękowano: 30
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże, wspaniale, że Ksiądz będzie na forum! Jestem bardzo ciekawa sytuacji katolików i katolicyzmu w Indiach. Wydaje mi się, że protestanci są bardziej "żywotni" misyjnie w Indiach bo większość materiałów o chrześcijanach w Azji, w tym w Indiach i Pakistanie, znam ze źródeł protestanckich. Bardzo ciekawie byłoby poczytać o perspektywie Księdza :)
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2024, 23:21 przez Apolonia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemek
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2024, 19:01
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 4
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mój wujek ksiądz też wyjechal do Niemiec. Pracuje niedaleko Kolonii. Nie lubię go. Powiedział że wstyd jest chodzić do jednej sieci sklepów (takich jak Biedronka w Polsce) bo tam jest dużo biednych i księdzu tak nie przystoi. Obrzydliwe, prawda?
Do tego podobno spłodził dwójkę dzieci...
POKÓJ I DOBRO!!! ❤️
Awatar użytkownika
bramin
Posty: 15
Rejestracja: 23 kwie 2024, 8:15
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 8
Podziękowano: 19
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 25 kwie 2024, 22:51 Co oznacza "kraj misyjny"?
W bardzo wielkim skrócie, to kraj który potrzebuje ewangelizacji. W szerszym sensie, moim zdaniem, krajem misyjnym jest teren, który nie ma katolickiej "infrastruktury", katolicy są mniejszością, słabe są tez kościelne struktury typu diecezja, lokalny Kościół nie ma lub ma bardzo mało swojego rodzimego personelu: kapłanów, diakonów, referentów pastoralnych, katechistów itp. i trzeba z wieloma rzeczami zaczynać praktycznie od zera. W węższym sensie kraj misyjny to taki gdzie Kościół znajduje sie w kryzysie, mamy do czynienia z katolicyzmem kulturowym, zwyczajowym, gdzie panuje obojętność religijna.
Apolonia pisze: 25 kwie 2024, 23:21 Jestem bardzo ciekawa sytuacji katolików i katolicyzmu w Indiach.
Sytuacja dość złożona i zależy gdzie. Np. w stanie Orisa od dłuższego czasu prześladowania chrześcijan, nie tylko katolików. Sa oni wypędzani, zabijani.
Radykalne nacjonalistyczne ugrupowania hinduskie nie przebierają w środkach aby zniszczyć chrześcijaństwo.
W Kerala jest spokojnie i stamtąd często przyjeżdżają księża do Europy aby studiować czy pomagać w duszpasterstwie.

Także wewnątrz katolicyzmu są problemy: feudalne struktury, w dalszym ciągu mentalność kastowa, podejście do liturgii (rzymska czy rodzima np. malabarska), mało efektywna walka z aborcją dziewczynek czy zabijaniem noworodków płci żeńskiej, sprawy inkulturacji, gdzie leży granica miedzy "chrzczeniem" pewnych zwyczajów a synkretyzmem religijnym.

Proponuję założyć nowy temat, żeby moderatorzy nas nie pogonili za OT.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2024, 13:20 przez bramin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 597
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 534
Podziękowano: 380
Płeć:

Nieprzeczytany post

Szczęść Boże @bramin :ymhug: