Chora duchowość

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 11:56 Dla mnie chora duchowość, a raczej antyduchowosc, to wszystkie te współczesne dziwne pseudo nauczania i pseudo działania Zielińskiego, jakiś pseudo apostołów Tomaszów, gdzie ludzie się wydurniają, wpadają w jakieś psychodeliczne transy etc i twierdza, że to od Ducha Świętego pochodzi. To bluźnierstwo jest zwyczajne.
Co masz na myśli piszą pseudo nauczanie i działanie Marcina Zielińskiego? Nie wiem czy wiesz, że prowadzi On działalność ewangelizacyjną przynajmniej od 8-10 lat. Jest liderem wspólnoty Głos Pana. Przez pierwsze lata jeździł na ewangelizację ze swoim proboszczem, który czuwał nad tym co Marcin głosił.
śledziłam działalność Marcina w początkowym okresie, byłam conajmniej na 3-4 modlitwach uwielbienia i jego konferencjach i jako teolog nie dostrzegałam błędów teologicznych w tym głoszeniu.
Nie widziałam również aby ludzie wpadali tam w jakiekolwiek transy. Po prostu śpiewem i modlitwą uwielbiali Boga, a potem modlili się o uzdrowienie. Na swoim profilu na FB kilka lat temu Marcin opublikował świadectwo uzdrowienia, potwierdzone przez lekarzy.
Owszem jakieś tam błędy zawsze się znajdą w takiej działalności, że np za szybko ogłasza czyjeś uzdrowienie, bez rzetelnej weryfikacji, ale osobiście nie wątpią że Marcin jest człowiekiem rozmodlonym, prowadzonym przez Ducha św i pokornym. Kilka lat temu poszedł na teologię i z tego co wiem, nadal studiuje. Nie przestaje również ewangelizować.
Nie śledzą już obecnie jego dzielności tak jak wcześniej, ale napisana przez niego książka "Rozpal wiarę" bardzo mi pomogła w nawróceniu i przylgnięciu do Pana.
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 13:26 Nie widzę żadnych owoców w tych dziwactwach. I współczuję ludziom, którzy w to weszli, siedzą w tym i nie potrafią przejrzeć, że to nie jest chrześcijańskie.
A pisze to bo napisałaś że nie widzisz żadnych owoców jego działalności. Więc nie tyle bronię działaności Marcina, co dzielę się owocami tej działaności, jakich doświadczyłam i jakie obserwowałam kilka lat. A czy to jest chrześcijańskie? Jak najbardziej tak, bo chrześcijaństwo to szerszy termin niż katolicyzm.
Ale żeby zarzucić Marcinowi że nie działa w ramach katolicyzmowi, to już poproszę konkrety. Bo póki słucha swojego biskupa i jest mu posłuszny w swojej działaności, to ja nie widzę problemu.
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 13:26 Wyznaje zasadę Chrystusową: macie być gorący, albo zimni. A nie letni.
Mam nadzieję, ze rozumiesz dobrze tą zasadę. Bo chodzi w niej o to by gorąco kochać Boga i ludzi. Czyli nawet wypowiedzi o innych ludziach powinny być pełne miłości.
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 13:26 Ci ludzie błędnie interpretują Pismo Święte. Nie rozumieją większości tego, co Pismo przekazuje. Np uważają, że Duch Święty, czyli Osobą Trójcy Świętej, udziela się każdemu, kto Go wzywa i tarzanie się po ziemi albo histeryczny śmiech czy bełkotanie coś bez sensu, to działanie właśnie Ducha Świętego.
Przypisywanie tych bredni Duchowi Świętemu jest bluźnierstwem właśnie. Bo to nie Duch Święty robi takie rzeczy głupie z ludźmi.
Ci ludzie są albo sami zaburzeni psychicznie I stąd bardzo podatni na sugestie innych. Albo działa w takich wspólnotach i zgromadzeniach demon po prostu, który wpiera im, bo podszywa się pod Ducha Świętego, że to od niego.
Zobacz Agnieszko tu są same oceny ( moje podkreślenie), bez podawania ani o jakich ludziach mówisz (brak konkretów), ani gdzie zaobserwowałaś takie zjawiska (znowu brak konkretów). Ty nie pytasz czy to jest w porządku, Ty oceniasz od razu, co czym jest.
A ja się pytam o Twoje kwalifikacje do takich ocen?
A ja pytam gdzie w Polsce zaobserwowałaś takie zjawiska?
Gdzie w Polsce widziałaś ludzi tarzających się po ziemi, gdzie ludzie wpadali w histeryczny śmiech?
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 14:53 Nieprawda. Zieliński jest sprotestantyzowany, jest " namaszczony" przez tzw. Toronto blessing, którego KK nie uznaje i się od niego odżegnuje.
Na yt jest cały film dokumentalny o nim i jego działalności pseudo duchowej.
Mówisz o filmie "Zwiedzeni", sprzed 5 lat. Od tamtej pory wiele udało się wyjaśnić w tej sprawie, mi.n teolog Mikołaj Kapusta na bieżąco wyjaśniał to co może niepokoić u Marcina.
https://deon.pl/wiara/duchowosc/teolog- ... zen,498084
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 14:53 Kard Ryś też odjechał i z liturgii robi cyrk. Szkodzi Kościołowi tak samo jak reszta jemu podobnych kapłanów.
Ja rozumiem, ze każdy obecnie uważa, ze może krytykować i publicznie głosić swoje opinie.
Ale po pierwsze znowu pytam jakie masz kwalifikacje, aby oceniać w ten sposób osobę i działalność kardynała Rysia?
Oceniasz po jednym wydarzeniu na stadionie, czy bierzesz pod uwagę cała działalność? Ile kazań i konferencji kard. Rysia przesłuchałaś?
I czy Twoja opinia o nim nie szkodzi Kościołowi? W końcu mówisz o duszpasterzu, członku Episkopatu i kardynale, który pojedzie zapewne na najbliższe konklawe, kiedy je zwołają...
No i czy jednocześnie rozumiesz, że swoją opinią jesteś w sprzeczności z papieżem, który w grudniu mianował bp Rysia kardynałem?

Dodano po 2 minutach 44 sekundach:
Tu jest film dokumentalny o tym że Zieliński nie ms nic wspólnego z KK.
[/quote]
Napisałam to wyżej, jeśli Marcin funkcjonuje pod opieką swojego proboszcza i w posłuszeństwie wobec biskupa, to działa w ramach Kościoła Katolickiego. A widziałaś to oświadczenie podpisane przez dziesiątki kapłanów i kaznodziejów, którzy stanęli w obronie Marcina gdy ten film opublikowano w internecie?
https://deon.pl/kosciol/wyrazamy-stanow ... kim,495612

To było 5 lat temu, ale odnalazłam dyskusję o tym, w której uczestniczyłam na innym forum, poczytaj, posłuchaj argumentów różnych osób, przemyśl.
https://zchrystusem.pl/viewtopic.php?t= ... ki#p173971

Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 15:03 Ja nikogo nie oskarżam, tylko stwierdzam fakty. Z faktami się nie dyskutuje.
Nie kochana, nie podałaś żadnych faktów, podałaś nam oceny. I obawiam się ze to nawet nie są twoje oceny, tylko sugestywnie powtarzasz je po twórcach filmu. Fakty to są wydarzenia, które trzeba zweryfikować zanim się poddaje je ocenie.
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 15:03 I ja nie mam żadnej SWOJEJ duchowości, bo takiej nie ma. Jest jedną i prawdziwa duchowość, katolicka. Cała reszta to brednie, iluzje i kłamstwa.
Acha. Niestety jesteś w błędzie. Ponieważ w ramach wyznania jakim jest katolicyzm jest mnóstwo duchowości, czyli różnych dróg podążania do Boga, rozwoju duchowego. Właściwie co zakon to inna duchowość (karmelitańska, benedyktyńska, ignacjańska i franciszkańska, a to tylko kilka z nich, te najbardziej znane)
Można wręcz powiedzieć że co człowiek to inna duchowość, bo każdy rozwija się w różny sposób. Ja korzystam w swoim dążeniu do Boga z conajmniej kilku różnych duchowości, coś mnie fascynuje u jezuitów, coś wzięłam z karmelu, coś z Odnowy, coś od św Faustyny, jeszcze coś od św Małej Tereski. Rozwijam się w swoim tempie i na swój sposób.
Agnieszka79 pisze: 27 kwie 2024, 19:59
@daniel napisałam ci jaką jest katolicka wiarą. dziwi mnie że pytasz. nie jesteś katolikiem?

Rozumiem, że albo uważa ktoś dokładnie tak jak Ty, albo nie jest katolikiem?! Tak rozumiesz swoją wiarę ?
Takie podejście jest przejawem ogromnej pychy, polegającej na przekonaniu że tylko Ty masz rację, tylko Ty rozumiesz co to jest duchowość, wiara i Kościół.... właśnie takie przeświadczenie pcha cię do oceniania/oczerniania innych.
To jest bardzo smutne.
Agnieszka79 pisze: 28 kwie 2024, 8:06 Miłość to mówienie prawdy, a nie bycie miłym żeby innym miło było. Na litość Boską.
Skupmy się chwile na tej prawdzie. Czy nie trzeba weryfikować co jest prawda a co nią nie jest? Obecnie jest to wręcz konieczne, bo naprawdę żyjemy w czasach manipulacji i kłamstwa. Tym bardziej nie można wierzycie wszystko co się widziało na filmie, bo może być zmontowany, zmanipulowany, można kogoś nakłonić do wypowiedzi kłamliwych, można czyjąś wypowiedz wykorzystać w sposób sprzeczny z intencjami rozmówcy. To wszystko miało miejsce w filmie "Zwiedzeni". Jak zweryfikowałaś rzeczy które tam zobaczyłaś, usłyszałaś?!
Agnieszka79 pisze: 28 kwie 2024, 8:06 Jesteście zaczadzeni jak widać "odnową kościelną " która jest szkodliwa i jest smrodem diabła który po soborze wat II wlazł do kościoła. Smutne.
Sobór Watykański II to oficjalne nauczanie Kościoła, kto je odrzuca po prostu wchodzi w herezję, wiedziałaś?
Jeśli słuchasz ludzi, którzy odrzucają Nauczanie Kościoła, to słuchasz heretyków i sama ulegasz zwiedzeniu.
Zdajesz sobie z tego sprawę?!

Bo jako osoba, której zależy na Twoim zbawieniu czuje się w obowiązku CI to uświadomić.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

esperanza pisze: 27 kwie 2024, 14:07 Poniżej linkuję stronę, na której są dla niego napisane rekomendacje ludzi Kościoła w tym kardynała Rysia czy biskupa Siemieniewskiego:

https://www.rozpalwiare.pl/kopia-o-fundacji
Z całym szacunkiem dla osób które rekomendują Marcina na jego stronie, muszę zweryfikować, ze tak się tego nie załatwia w Kościele.
Aby prowadzić działalność ewangelizacyjną należy mieć misje kanoniczną od swojego biskupa.
Weryfikowałam to 5 lat temu i dziś również zadzwoniłam do Kurii łowickiej której podlega Marcin Zieliński i niestety wtedy nie miał i teraz tez nie ma misji kanonicznej.
Nie było jednak dostępnej osoby, która by mi wyjaśniła czemu nie ma misji, może się nie starał może nie dostał. Póki co nie wiem.
Ale weryfikację przeprowadza biskup diecezji, a nie inne osoby duchowne, nawet bardzo szanowane i z autorytetem w moich oczach. Kilka lat temu osobiście rozmawiałam o Marcinie z bp Siemieniewskim, złego słowa o nim nie powiedział, więc jest dobrego zdania o Marcinie od lat.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1929
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 454
Podziękowano: 844
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 29 kwie 2024, 14:16
esperanza pisze: 27 kwie 2024, 14:07 Poniżej linkuję stronę, na której są dla niego napisane rekomendacje ludzi Kościoła w tym kardynała Rysia czy biskupa Siemieniewskiego:
https://www.rozpalwiare.pl/kopia-o-fundacji
Z całym szacunkiem dla osób które rekomendują Marcina na jego stronie, muszę zweryfikować, ze tak się tego nie załatwia w Kościele.
Aby prowadzić działalność ewangelizacyjną należy mieć misje kanoniczną od swojego biskupa.
Weryfikowałam to 5 lat temu i dziś również zadzwoniłam do Kurii łowickiej której podlega Marcin Zieliński i niestety wtedy nie miał i teraz tez nie ma misji kanonicznej.
Nie było jednak dostępnej osoby, która by mi wyjaśniła czemu nie ma misji, może się nie starał może nie dostał. Póki co nie wiem.
Ale weryfikację przeprowadza biskup diecezji, a nie inne osoby duchowne, nawet bardzo szanowane i z autorytetem w moich oczach. Kilka lat temu osobiście rozmawiałam o Marcinie z bp Siemieniewskim, złego słowa o nim nie powiedział, więc jest dobrego zdania o Marcinie od lat.
A zatem i ja z całym szacunkiem.
Mnie osobiście też te "rekomendacje" zniesmaczyły. Jakby był, bez urazy, mechanikiem samochodowym.
Nie ukrywam, że mam przed nim jakiś wewnętrzny opór. Jestem jednak świadom, że może to być jakieś moje nieprzepracowane "coś".
Daleki jednak jestem od skreślania, kogoś kogo nie znam.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

Każdego ewangelizatora należy zapytać o misje kanoniczną, nie tylko Marcina.
Muszę przydać że przypomniała mi o tym moja przyjaciółka, z ktorą studiowałam, a która czyta po cichu nasze forum, rano miałam od niej telefon abym sprawdziła misję kanoniczna Marcina.
Co oczywiście, w imię weryfikowania faktów uczyniłam bez zwłoki.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1929
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 454
Podziękowano: 844
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 29 kwie 2024, 14:26 Każdego ewangelizatora ....
Ok. No a forum? Nie powinno mieć takiej misji?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1443
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1270
Podziękowano: 1076
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 29 kwie 2024, 14:16
Aby prowadzić działalność ewangelizacyjną należy mieć misje kanoniczną od swojego biskupa.
a nie sądzisz, że jest różnica między prowadzeniem działalności ewangelizacyjnej, ewangelizowaniem, a misją kanoniczną? Cały Kościół jest powołany do ewangelizowania, wspólnota do której należę również stara się wymyślać nowe sposoby, to forum jest również dziełem ewangelizacyjnym a też nie mamy żadnej oficjalnej misji kanonicznej czy nawet pozwolenia biskupa.
To, że M. Zieliński jej nie ma, nie znaczy że nie może głosić. Gdyby tak było to parafie nie mogłyby go w ogóle zapraszać. Po za tym moim zdaniem nie ma jej pewnie dlatego, że nie ukończył (jeszcze) studiów teologicznych plus machina kościoła działa bardzo wolno. Dodatkowo możliwe jest, że działa na czyjejś misji kanonicznej (podobno jest to możliwe)
Natomiast referencje kardynała, biskupa czy innych duchownych pokazują nam, że głoszenie jest zgodne z wiedzą teologiczną i nauczaniem Kościoła, a tym samym są cenną informacją.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 29 kwie 2024, 14:45 Ok. No a forum? Nie powinno mieć takiej misji?
Prowadzimy to forum jako prywatny głos wierzących w sprawach wiary, duchowości i Kościoła. Każdy świecki może taką czy inną działalność prowadzić. Jak wiecie to jest całkowicie prywatna inicjatywa, moja i Dominika.
Na taką działalność nie potrzebuję misji kanonicznej, bo wypowiadam się we własnym imieniu, jako osoba prywatna. Nie reprezentuję Nauczania Kościoła, jedynie sięgam do niego zgodnie ze swoją wiedzą, i najczęściej podpieram się oficjalnym nauczaniem, tudzież katechizmem, czy wypowiedziami kapłanów.
Jak się dowiedziałam u znajomego jezuity (bo kuria już była dziś zamknięta i nie zdążyłam tam tego potwierdzić) gdybym prowadziła forum diecezjalne, tudzież biskup by mnie o coś takiego prosił, to zapewne powinnam mieć do takiego zadania misję kanoniczną.

Dodano po 26 sekundach:
Misja jest przyznawana człowiekowi a nie forum.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zadzwoniłam dziś do Kurii Łowickiej i udało mi się porozmawiać z wydziałem duszpasterskim. Kapłan wyjaśnił mi że ani Marcin Zieliński ani jego proboszcz nie występowali o taką misję kanoniczną.
Dlatego w diecezji Marcin jest postrzegany jako lider wspólnoty Głos Pana, parafii w Skierniewicach. Jako lider nie potrzebuje misji do prowadzenia wspólnoty.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1443
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1270
Podziękowano: 1076
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia no tak właśnie mi się wydawało, że misja kanoniczna potrzebna jest raczej katechetom, wykładowcom, prafialnym doradcom rodziny itp. czyli tym, którzy w jakis sposób urzędowo reprezentują koscioł.
Chociaż są tacy, którzy uważają że liderzy wspólnoty tez powinni taką mieć i stąd pewnie zarzut do Marcina.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

No nie do końca. Jeśli lider jeździ po całej Polsce i świecie aby głosić to jednak misję powinien mieć.
Z tego co kapłan mi tłumaczył otrzymanie misji to długi proces gdy wchodzi w grę taka działalność jak Marcina.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

:)) :)) :-h

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Czytaj ze zrozumieniem, bo fakt iż do kościoła wlazł diabeł, bo geje, pedofile, rozwiązłość i inne zboczenia to fakt. A że diabeł tego kościoła nie zniszczy, to zupełnie inna prawda i inny temat.

Dodano po 6 minutach 4 sekundach:
@esperanza

bla, bla, bla, tak podsumuje cały twój komentarz do mnie, jak i poprzednie.
:))
Oczywiście uznaje zwierzchnictwo obecnego papieża jak i wszystkich poprzednich choć uważam że dużo złego do kościoła wpuścili.

Bractwo się radykalizuje to fakt, i nie podoba mi się to, nie należę do nich, nie uważam jak oni, że tylko ich Mszę św są ważne itd. Ale trzymają się o wiele bardziej solidnie tradycji kościoła niż inni duchowni nowomodni.

O Zielińskim skończyłam i uważam że bredzisz w jego temacie, to opetany człowiek jest jak wielu innych obecnie którym się wydaje że mają Ducha Świętego :)) żałośni są ci ludzie.
Tyle. Z Panem Bogiem.
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia
@esperanza
i cała reszta obrońców Zielińskiego, Szustaka etc.

Stanowisko katolickiego teologa, nie związanego z bractwem.
Błądzicie kochani i zwiedzeni jesteście, skoro uważacie, że Zieliński, Szustak, Rys, Racław etc. do dobrzy paterze są [-(

http://teologkatolicki.blogspot.com/201 ... iciel.html
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1443
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1270
Podziękowano: 1076
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia powinien (według czyjejś interpretacji), a musi to też jest różnica. Jak widać nie musi. Orientowałam się też trochę odnośnie misjonarzy świeckich i też nie widziałam nigdzie takiej informacji żeby taką misję kanoniczną mieli potrzebować do głoszenia i nauczania na misjach.

Edit: jednak znalazłam informację i ci co wyjeżdżają na misję np. do Afryki podpisują jakieś dokumenty z biskupem więc może to być właśnie ta misja kanoniczna.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2024, 12:54 przez esperanza, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agnieszka79 pisze: 30 kwie 2024, 12:23 @Magnolia
@esperanza
i cała reszta obrońców Zielińskiego, Szustaka etc.

Stanowisko katolickiego teologa, nie związanego z bractwem.
Błądzicie kochani i zwiedzeni jesteście, skoro uważacie, że Zieliński, Szustak, Rys, Racław etc. do dobrzy paterze są [-(

http://teologkatolicki.blogspot.com/201 ... iciel.html
Agnieszko jestem na forach od 8 lat i każdy kto czyta tego bloga przychodzi na fora zwiedziony. Ten kapłan robi naprawdę złą robotę dla ludzi i Kościoła.
A Ty nie znając zasad rozeznawania ani reguł duchowych po prostu sugestywnie przyjmujesz wszystko. Ja czytam krytycznie i widzę źle owoce działalności tego kapłana i bloga.
Apeluje do ciebie porzuć tą lekturę bo jest szkodliwa duchowo
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1443
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1270
Podziękowano: 1076
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Agnieszka79 super, że piszesz bla bla bla zamiast podać argumenty i odnieść się do tego co napisałam w całości. Bardzo to dojrzałe i świetnie o tobie świadczy.
Sama podpierasz się tutaj filmami bractwa i reprezentujesz podobną postawę. A ze swoim brakiem umiejętności weryfikacji informacji, brakiem podstawowej wiedzy na temat Kościoła i przekonaniu, że wiesz wszystko daleko nie od zwiedzenia nie jesteś.
Trzymaj się chociaż tego (póki nie dojrzejesz) żeby przypadkiem nie odrzucić Papieża bo treści, które oglądasz będą cię ciągnęły w tę stronę.
Możesz więc krzyczeć tutaj o zwiedzeniu i pisać bla bla bla, ale ośmieszasz tylko siebie i dajesz świadectwo na to że sama błądzisz, nie widząc tego nawet wtedy kiedy publicznie łamiesz przykazania. Taki trochę przykry tragikomiczny widok kiedy czyta się twoje posty... Pójdź proszę po rozum do głowy, zacznij myśleć.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

@esperanza

No bla, bla, bla bo nudzisz z tym swoim głupio mądrym tonem wypowiedzi, więc nie chce mi się z tobą dyskutować.

Po co mam się produkować w stosunku do ciebie, kobito, skoro inni, mądrzejści ode mnie już to zrobili.

Film jest na informacjach z samego Źródła o Zielińskim, wypowiadają się i komentują go w filmie zarówno duchowni jak i teolodzy świeccy, czego jeszcze więcej potrzebujesz?

To samo z linkiem do strony artykułu teologa katolickiego. Jasno i obszernie wyjaśnił kim są panowie Zieliński, Szustak, Racław etc. I reszta tej trzódki 😆.

Nie zmienię swojego zdania na ten temat i uważam że każdy kto słucha tych ludzi, kto im wierzy o zgrozo, jest głupkiem.

Także powodzenia na drodze do piekła. Pa, pa.

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
@Magnolia

Ale o kim ty piszesz, że jest zwiedziony? Ksiądz prowadzący bloga katolickiego?!
A to dobre =))

Na jakiej podstawie tak bredzisz, bo żadnych argumentów na jego rzekome zwiedzenie nie podałaś, hmm??

TY JESTEŚ ZWIEDZIONA, esperanza ktora broni tych durniów co twierdza że piekło jest puste, albo piekła nie ma, że Bóg nikogo nie potępi itd. I przeczą podstawowym prawdom wiary katolickiej SĄ ZWIEDZENI.

Obudź się, póki jeszcze żyjesz, bo potem będzie za późno.

Ostrzeżenie, regulamin
4c - obraza użytkowników
4g - obraza osób duchownych
Dominik
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2024, 14:57 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

Agnieszka79 pisze: 30 kwie 2024, 14:25
Ale o kim ty piszesz, że jest zwiedziony? Ksiądz prowadzący bloga katolickiego?!
A to dobre =))
Zwrócę uwagę, że założenie, że każdy ksiądz mówi rzeczy zgodne z Nauką Kościoła, albo że żaden nie może być zwiedziony, jest z gruntu fałszywe. Wspomnę o przypadku ks Galusa, który praktycznie dokonał schizmy i ma własną sektę, podobnie jak ks Natanek.
Kapłani są tak jak my, tylko ludźmi i nie są wolni ani od słabości, ani od pokus, ani od przywar, ani od nałogów.
Za to Ewangelia uczy nas podstawowej zasady rozeznawania: "poznacie ich po owocach" , ja obserwuję od lat bardzo złe i zgniłe owoce działalności tego kapłan, który prowadzi tego bloga. Oczywiście jeśli to w ogóle jest kapłan. Bo nie udało mi się tego zweryfikować.
Agnieszka79 pisze: 30 kwie 2024, 14:25 Na jakiej podstawie tak bredzisz, bo żadnych argumentów na jego rzekome zwiedzenie nie podałaś, hmm??

TY JESTEŚ ZWIEDZIONA, esperanza ktora broni tych durniów co twierdza że piekło jest puste, albo piekła nie ma, że Bóg nikogo nie potępi itd. I przeczą podstawowym prawdom wiary katolickiej SĄ ZWIEDZENI.

Obudź się, póki jeszcze żyjesz, bo potem będzie za późno.
Bardzo trudno mi się rozmawia z osobą, która obraża bez powodu swojego rozmówcę, obraża osoby duchowne i łamie regulamin tego miejsca.

Czy pisząc durnie o innych osobach pamiętasz, że Bóg ich kocha i są dziećmi Bożymi?

Mt 5, 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. 23 Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj!
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2024, 16:19 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 242
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 88
Podziękowano: 45
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia o ile się nie mylę autorem tego bloga jest tradycjonalistyczny ksiądz Dariusz Olewiński. Kiedyś, gdy w moje okolice zawitali lefebryści, przez chwilę ciekawiło mnie zjawisko tradycjonalizmu i nawet zakupiłem książkę Olewińskiego na temat mszy łacińskiej.
Książka dość ciekawie napisana.

Ale jaki jest status tego księdza? Dlaczego pracuje poza Polską? Czy jest związany z jakimś bractwem czy też jest księdzem diecezjalnym? Nie mam pojęcia.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7213
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3534
Płeć:

Nieprzeczytany post

Postanowiliśmy to sprawdzić, ale ze względu na majówkę może trzeba czekać kilka dni.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Agnieszka79
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2024, 9:36
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Magnolia
Zwrócę uwagę, że założenie, że każdy ksiądz mówi rzeczy zgodne z Nauką Kościoła, albo że żaden nie może być zwiedziony, jest z gruntu fałszywe. Wspomnę o przypadku ks Galusa, który praktycznie dokonał schizmy i ma własną sektę, podobnie jak ks Natanek.
Kapłani są tak jak my, tylko ludźmi i nie są wolni ani od słabości, ani od pokus, ani od przywar, ani od nałogów.
Za to Ewangelia uczy nas podstawowej zasady rozeznawania: "poznacie ich po owocach" , ja obserwuję od lat bardzo złe i zgniłe owoce działalności tego kapłan, który prowadzi tego bloga. Oczywiście jeśli to w ogóle jest kapłan. Bo nie udało mi się tego zweryfikować.

Nie piszę o wszystkich księdzach, nie wpieraj mi czegoś czego nie napisałam. Aaa i rozumiem, że ty MASZ DAR NADPRZYRODZONY ROZEZNAWANIA OWOCÓW u innych ludzi, tak? :)) uważam , że nie masz i tylko ci sie tak wydaje, że masz.

Jak ci trudno rozmawiać z kimś takim jak ja, to przestań. Czy ktoś cię mzusza do tego? Ja na pewno nie oczekuję, że będziesz ze mną rozmawiac dalej. Ale, ale, chwilunia, gdzie się podziało twoje miłosierdzie do mnie, które tak deklarujesz i mnie w nim rzucasz co i rusz?! jakoś ci go brakuje kochaniutka w stosunku do mnie \:D/

Wiesz, Pan Bóg mnie też kocha, taką jaka właśnie jestem, bez wchodzenia w tyłek innym ludziom, żeby było im miło, bo tak lubią jak im ktoś kadzie i w przysłowiowy tyłek włazi.

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
@Magnolia

Na samej górze bloga księdza jest jasno opisana jego metryczka. Litości, serio, okulary może nowe trzeba zakupić.