Dzwony kościelne

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Luteranin
Posty: 189
Rejestracja: 25 sty 2023, 23:06
Wyznanie: protestantyzm
Podziękował/a: 33
Podziękowano: 26
Płeć:

Nieprzeczytany post

Czy istnieją jakieś kościelne przepisy dotyczące długości czasu bicia dzwonów, np. o godzinie 12:00?

Rozumiem, że jeżeli chodzi o ich głośność to regulują to przepisy państwowe. Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć czy np. proboszcz parafii może sobie sam zdecydować o tym, że dzwony mogą bić sobie przykładowo 5 minut, a w innej parafii proboszcz zdecyduje, że to będzie tylko pół minuty.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 9:51 przez Luteranin, łącznie zmieniany 1 raz.
W związku z tym, że nie mogę swobodnie wyrażać swoich poglądów, postanowiłem odejść z Forum. Moderatorom sugeruję usunięcie możliwości wyboru wyznania podczas rejestracji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje - jest to forum dla katolików.
Luteranin
JOB
Posty: 157
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 56
Płeć:

Nieprzeczytany post

W Prawie Ochrony Środowiska jest mowa o nagłośnieniu w sferze publicznej, ale znalazłem tylko, kiedy można, natomiast nic o czasie trwania. Myślę, że jak jesteś bardzo zainteresowany, to możesz zadzwonić do Kurii diecezji w której mieszkasz i poproś o artykuł Ustawy, który dokładnie określa szczegóły - jeżeli taki jest.
Kto jeszcze potrzebuje ciszy?
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dzwony, podobnie jak u niedowartościowanych macho sportowe auta, wielkie psy, długie teleobiektywy i strzelby przejawem auto lansu duchownych?
U Mrożka ateiści zdjęli dzwony i w ich miejsce powiesili kapelusze.