Przepraszam...rzecz o "Zielonej Granicy" A. Holland

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Janusz

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7100
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3497
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Janusz o co chodzi? kiedy coś podlinkowujesz to napisz chociaż czemu, podaj jakiś powód.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Janusz

Nieprzeczytany post

Obrazek@Magnolia, to oczywiste. To wyraz mojej dezaprobaty w stosunku do tych ludzi i do ich wszystkich działań związanych ze szkalowaniem dobrego imienia Polski.. Podważania zasad moralnych związanych z kultywowaniem podstawowych wartości moralnych i religijnych. Rugowania tożsamości narodowej.
To tak naprawdę propagowanie najgorszych zachowań, w imię czego? No właśnie...
Niech każdy sam sobie odpowie na to pytanie.

Powtórzę; ja jestem dumny z faktu bycia Polakiem. Właśnie teraz. Właśnie w tych czasach...
Mógłbym podlinkować, tylko po co; np. reakcję Straży Granicznej na ten "czyn" Pani Holland. Z YT ; "Tylko świnie siedzą w kinie'
Dołączam zdjęcie (dla Abi) w momencie kiedy mnie rozbawiła swoja reakcją na psa!.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1863
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

premiera w Polsce 22 września
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Skaza

Nieprzeczytany post

Dobrze autor filmiku streścił postawę dzisiejszych władz tej pseudo Unii i narracji jaką propagują ... a film tej Pani z nazwiskiem na H to kpina i farsa. Już dawno temu ów osoba zaprzedała dusze diabłu według mnie i teraz tylko to jawnie ukazuje swoimi czynami i pseudo produkcjami.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1863
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 10 wrz 2023, 15:43 ... a film tej Pani z nazwiskiem na H to kpina i farsa...
Już widziałeś?
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

A nie wystarczy to, co sama autorka o nim mówi i jej entuzjaści? Nie wystarczy streszczający przesłanie trailer?
Biblię szatana też musiałbyś najpierw przeczytać?
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7100
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3497
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ale czy nie można chociaż tytułu filmu napisać, żeby było wiadomo o czym rozmawiać tu Autor wątku chce?
Wklejenie linku bez komentarza, po którym wszyscy mają się domyślić co jest takie oburzające - jest nie fair.

Więc na przyszłość bardzo proszę o jasne informacje, gdy zakładamy wątek.

Jak rozumiem, mowa tu o filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland?

Premiera odbędzie się 22 września, więc dlaczego rozmawiamy o nim, gdy nikt z nas go nie miał okazji zobaczyć?
Bo trochę mi to przypomina: "nie znam się, ale się wypowiem"

Bardzo proszę , nie ulegajmy mediom i ich opinii, zbyt wiele razy okazało się, że mediom nie można ufać.

Dajmy sobie szanse obejrzeć film i dopiero wtedy o nim porozmawiać.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 10 wrz 2023, 17:36

Dajmy sobie szanse obejrzeć film i dopiero wtedy o nim porozmawiać.
Jak ktoś ma za dużo czasu na oglądanie antypolskich filmów to niech traci czas. Mo wystarcza recenzje innych żeby wyrobić sobie zdanie.
Janusz

Nieprzeczytany post

@Magnolia oglądać ten film to tak jakby aprobować , jak to Marek wspomniał, diabła...
Minister Sprawiedliwości napisał o tym filmie i jej "twórczyni taki mniej więcej tekst, cytuje z pamięci; za czasów hitlerowskich niemcy w podobny sposób prowadzili swoją ideologię, chcesz - oglądaj... Nie zamieściłem tytułu żeby m. in. dla mojego samopoczucia nie propagować tej , jak Skaza napisał, pani na ha,, która od dawien dawna zaprzedała swoją duszę...
Napominasz mnie? W porządku. Rozumiem, nawet dzisiejsza Ewangelia mówi o sztuce napominania. Tylko, że takie napominanie winno mieć sporą [taką samą] dozę miłości. Pisząc per nazwisko czy per "dzieło' to tak jakbym zgrzeszył potwornie...
A nawiasem mówiąc, a dobra....nie kończę. MIłego wieczoru wszystkim:)

Dodano po 17 minutach 36 sekundach:
ObrazekDanielu, zatem....miłego oglądania, ja wybieram

BÓG, HONOR, OJCZYZNA
Zawsze. Niezmiennie.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2023, 18:42 przez Janusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1863
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Marek Piotrowski pisze: 10 wrz 2023, 17:18 A nie wystarczy to, co sama autorka o nim mówi i jej entuzjaści? Nie wystarczy streszczający przesłanie trailer?
Biblię szatana też musiałbyś najpierw przeczytać?
Osobiście nie przepadam za filmami A. Holland, ale trudno oceniać film, którego się nie widziało.
No ale skoro Agnieszka "zaprzedała duszę diabłu", a ten film to "biblia szatana" to chyba macie rację i nie warto oglądać.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Janusz

Nieprzeczytany post

aaa...Danielu, albo ukryty sarkazm, zaowalowana forma "spolegliwości' - a skoro tak mówicie..., albo rzeczywiście byłeś ładnych parę lat nie na tej ziemi chyba, Danielu...:) Milego wieczoru:)

A jeszcze jedno, A Kopernik była mężczyzną - Danielu!
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1863
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Janusz pisze: 10 wrz 2023, 19:29 aaa...Danielu, albo ukryty sarkazm, zaowalowana forma "spolegliwości' - a skoro tak mówicie..., albo rzeczywiście byłeś ładnych parę lat nie na tej ziemi chyba, Danielu...:) Milego wieczoru:)
A jeszcze jedno, A Kopernik była mężczyzną - Danielu!
zaowalowana forma "spolegliwości'
Nie będę rozmawiał o polityce, na której się nie znam i, co do której uważam, że poróżnia ludzi, a co za tym idzie w żaden sposób nie służy relacji. Mam to w bliższej i dalszej rodzinie, w pracy i wielu innych miejscach. Na szczęście w domu chociaż spokój. Na forum również staram się raczej wycofywać. Uważam, że polityka uruchamia w człowieku zło.

Całe 44 lata byłem "nie na tej ziemi" bo:

" I've got no roots, but my home was never on the ground ..."



Pozdrawiam
;)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2023, 19:39 przez daniel, łącznie zmieniany 1 raz.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Janusz

Nieprzeczytany post

Przepraszam, Danielu, ale to akurat nie jest POLITYKA. Wstydem [grzechem] byłoby - jest, nie mówić o tym.
Sankcjonować zło?....
Skaza

Nieprzeczytany post

Przez to całe "no roots" Danielu właśnie tworzą się podziały i wzajemna nienawiść. Człowiek musi swoje miejsce znać a nie się wszędzie pchać. Film przedstawiający stek kłamstw pseudo reżyserki nastawionej przeciw własnemu narodowi mnie nie interesuje i nawet trailera nie obejrzę bo wiem z wywiadów jakie bzdury ta Pani wygaduje porównując nas do reżimów Białorusi, Korei Północnej, Rosji, Chin i nazistowskich Niemiec. To nie kwestie polityki tylko zdrowego rozsądku. Jak człowiek ucieka od tematu polityki całe życie to potem się i dziwi czemu inni się oburzają w takich sytuacjach propagandy o "biednych uciśnionych masach imigrantów" którzy tak naprawdę są rzeszą kryminalistów i leniuchów którzy we własnym kraju są spisani na straty i sprawiają tylko same problemy. co ukazują wydarzenia w całej Europie oprócz Polski która jedyna miała rozum i jaja by się temu przeciwstawić.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1863
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Janusz pisze: 10 wrz 2023, 20:45 Przepraszam, Danielu, ale to akurat nie jest POLITYKA. Wstydem [grzechem] byłoby - jest, nie mówić o tym.
Sankcjonować zło?....
Nie wiem, nie znam się, ale czy autor nie wywodzi się z młodzieży wszechpolskiej, a i ty sam poruszyłeś wypowiedź ministra sprawiedliwości. Czy ten "wrzut" nie ma nic wspólnego z polityką?

Dodano po 4 minutach 5 sekundach:
Skaza pisze: 10 wrz 2023, 20:51 Przez to całe "no roots" Danielu właśnie tworzą się podziały i wzajemna nienawiść. Człowiek musi swoje miejsce znać a nie się wszędzie pchać. Film przedstawiający stek kłamstw pseudo reżyserki nastawionej przeciw własnemu narodowi mnie nie interesuje i nawet trailera nie obejrzę bo wiem z wywiadów jakie bzdury ta Pani wygaduje porównując nas do reżimów Białorusi, Korei Północnej, Rosji, Chin i nazistowskich Niemiec. To nie kwestie polityki tylko zdrowego rozsądku. Jak człowiek ucieka od tematu polityki całe życie to potem się i dziwi czemu inni się oburzają w takich sytuacjach propagandy o "biednych uciśnionych masach imigrantów" którzy tak naprawdę są rzeszą kryminalistów i leniuchów którzy we własnym kraju są spisani na straty i sprawiają tylko same problemy. co ukazują wydarzenia w całej Europie oprócz Polski która jedyna miała rozum i jaja by się temu przeciwstawić.
Masz prawo do własnego zdania. Jak dla mnie jednak za ostro.
A tak oto na moim osiedlu witano Ukrainę:

Obrazek
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Skaza

Nieprzeczytany post

Myślisz Danielu, że w twoim mieście nie mieszkają rosjanie lub ludzie którzy z nimi sympatyzują a Putina mają za bohatera ? ;) otóż mieszka ich całkiem sporo i dlatego wciąż lewa strona ma spore poparcie niestety.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1863
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 433
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 10 wrz 2023, 21:12 Myślisz Danielu, że w twoim mieście nie mieszkają rosjanie lub ludzie którzy z nimi sympatyzują a Putina mają za bohatera ? ;) otóż mieszka ich całkiem sporo i dlatego wciąż lewa strona ma spore poparcie niestety.
Pewnie mieszkają, ale znam Polaków, np. w pracy, którzy dwiema rękoma podpisaliby się pod tym "freskiem".
Polak jest człowiekiem i jak każdy człowiek, Ty czy ja, pełen jest grzechu. Chrześcijaństwo zaczyna się tam gdzie kończy się okłamywanie samego siebie. I tak jak nie umartwisz martwego, nie upokorzysz pokornego prawdziwie.

Abstrahując od tego, że rozmawiamy o czymś na temat czego nie mamy zielonego pojęcia, bo Ktoś (Janusz) wrzucił film (myślę, że nieświadomie) tylko po to, by wywołać zło.

A więc kończę.
Pozdrawiam
^:)^
:ymhug:
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Skaza

Nieprzeczytany post

I dlatego też, że już wśród naszych jest tylu głupków ;) nie potrzebujemy jeszcze nowych z zewnątrz obcych robiących problemy.

Pozdrawiam Danielu ;) a kolegów i koleżanek w pracy o takich poglądach współczuję.
Janusz

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 10 wrz 2023, 21:28 I dlatego też, że już wśród naszych jest tylu głupków ;) nie potrzebujemy jeszcze nowych
Pozdrawiam Danielu ;) a kolegów i koleżanek w pracy o takich poglądach współczuję.
Osobiście znam sporo taaakich prawdziwych, nieokłamujących w wierze i w niczym innym, lektorek czytających Pismo Święto szukającej natchnienia, inspiracji w GW, i ofiarowującej memu Ojcu dwie puszki piwa za możliwość wywieszenia baneru dla członka lewicowej partii, i tu.. teraz trochę polityki poleciało, a wracając do meritum, w Białorusi już świętują film tzw. pokazują jakim to jesteśmy reżimem, za chwile ta pani zechce zrobić badania socjologiczne. np ukazając mordy Polaków na u Ukraińcach w tej wojnie...a że oprócz tych debili , którzy malują takie freski, spotkac można naprawdę bardzooo wielu ukrytych szpionów ruskich...Ale...nie możemy też zapominać o aspekcie krzywdy...Żyją jeszcze świadkowie mordów wołyńskich. Niestety...rozliczenie trwa.... i trwa...Mój Wujek zaraz po wojnie został wcielony do wojska i służył w Bieszczadach, walcząc z bandami UPA..Sam kiedyś opowiadał, nie kończąc słowami jak zobaczył nasadzone niemowlę na sztachecie..
Danielu, To jest ta polityka, której mamy unikać...Szlag mnie trafia w kontekście takich miłosiernych och...zamilczmy...Ubogaćmy, umódlmy, moja przewina....

.....



Dodano po 35 minutach 6 sekundach:
Dobra jest. Zasiałem, a co wyrośnie... proszę o wybaczenie, ale nie potrafię siedzieć z głową wtuloną między nogami. Jeżeli kogoś uraziłem - przepraszam.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2023, 22:50 przez Janusz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ