Obniżenie oczekiwań względem młodzieży...

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 65
Podziękowano: 37
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 27 mar 2024, 20:27
UbogiWDuchu pisze: 27 mar 2024, 20:12 Jestem ojcem 20-latki.
Jak mam rozmawiać z nią o wierze gdy pełno w mediach relacji z takich i podobnych zjawisk:
A jak rozmawiasz z nią o miłości jeżeli wszędzie w mediach i na ulicy jedynie sex, interesowność związków, i zagubienie orientacji czy tożsamości seksualnej?
No własnie - i jak się zwróci uwagę to sa takie reakcje. ;)
Nie krytykuj itd itp..
spójrz na siebie
belka w oku
...

Jasne, to prawda i do tego też kiedyś dojdziemy

ale zacznijmy od tego, że
Chwycimy byka za rogi
zmierzymy się z problemem
stawimy mu czoła

podnieśmy standardy i nie bójmy się krytyki
"prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
Ostatnio zmieniony 27 mar 2024, 20:49 przez UbogiWDuchu, łącznie zmieniany 2 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

@UbogiWDuchu wydaje mi się, że jeżeli Twoja córka ma 20 lat to zarówno w kwestii wiary jak i miłości powiedziałeś jej, a w zasadzie pokazałeś i przekazałeś wszystko co mogłeś. Reszta to, wydaje mi się, niewiele zmieniające "korekty". Co oczywiście nie oznacza, że niw warto rozmawiać. A jak? Sam nie wiem. Moja córka ma 9 lat i już dostrzegam pewne trudności w porozumieniu się i wiem, że łatwiej nie będzie.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
PoprostuOskar
Posty: 87
Rejestracja: 08 mar 2024, 18:35
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

Takie pytanie mam: Wy chyba tego opisu o obrazie MBzG i NASA nie bierzecie na serio?
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 27 mar 2024, 20:38 Faktycznie z tym radiem to ciekawe. Może jesteś z radia?
Możecie mnie przezywać ojcem mgr redaktorem ;-))
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

PoprostuOskar pisze: 27 mar 2024, 22:46 Takie pytanie mam: Wy chyba tego opisu o obrazie MBzG i NASA nie bierzecie na serio?
Ja biorę na serio, że ktoś tak napisał.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 65
Podziękowano: 37
Płeć:

Nieprzeczytany post

PoprostuOskar pisze: 27 mar 2024, 22:46 Takie pytanie mam: Wy chyba tego opisu o obrazie MBzG i NASA nie bierzecie na serio?
Ja nie biorę na serio.
Wręcz wydaje mi się to komiczną bzdurą.
Być może to trolling?

Ale to faktycznie funkcjonuje wśród nawet wykształconych katolików.
Ten obrazek wziąłem z posta jednego doktora z politechniki bodajże poznańskiej.
Był potem udostępniony dalej na Facebooku przez jednego z członków tego forum i apologetów: Marka Piotrowskiego.

Na Wikipedii jest wspomniany jakiś inżynier współpracujący z NASA, który robił jakieś badania tego obrazu. Można by dotrzeć do wyników tych badań i je przeanalizować. I zobaczyć co naprawdę było wynikiem tych badań.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2024, 9:28 przez UbogiWDuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

Trochę się zgubiłam...
czysta wiara nie, bo jest trudna i nie oparta na niczym...
badania naukowe tez nie? Bo co?

W końcu badania naukowe pokazują, ze nie da się pewnych rzeczy wyjaśnić naukowo ani jak powstały ani że np przetrwały, choć obraz powstał na materiale który nie powinien przetrwać kilkudziesięciu lat, a opiera się zniszczeniu przez 400 lat. Naukowcy rozkładają ręce, sugerując, że trzeba przyjąć założenie, ze Obraz nie został uczyniony ludzką ręką - mamy dowód nadprzyrodzoności- a tu mówicie, ze to śmieszne i niepoważne?

Ja się gubię, bo nie wiem o co wam chodzi.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 65
Podziękowano: 37
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 mar 2024, 9:47 Trochę się zgubiłam...
czysta wiara nie, bo jest trudna i nie oparta na niczym...
badania naukowe tez nie? Bo co?

W końcu badania naukowe pokazują, ze nie da się pewnych rzeczy wyjaśnić naukowo ani jak powstały ani że np przetrwały, choć obraz powstał na materiale który nie powinien przetrwać kilkudziesięciu lat, a opiera się zniszczeniu przez 400 lat. Naukowcy rozkładają ręce, sugerując, że trzeba przyjąć założenie, ze Obraz nie został uczyniony ludzką ręką - mamy dowód nadprzyrodzoności- a tu mówicie, ze to śmieszne i niepoważne?

Ja się gubię, bo nie wiem o co wam chodzi.
Puls
Temperatura 36,6
Rozszerzające i zwężające się źrenice.
O tym pisałem
:)
Ostatnio zmieniony 28 mar 2024, 10:45 przez UbogiWDuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Apolonia
Posty: 51
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 34
Podziękowano: 28
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 28 mar 2024, 9:47 Trochę się zgubiłam...
czysta wiara nie, bo jest trudna i nie oparta na niczym...
badania naukowe tez nie? Bo co?

W końcu badania naukowe pokazują, ze nie da się pewnych rzeczy wyjaśnić naukowo ani jak powstały ani że np przetrwały, choć obraz powstał na materiale który nie powinien przetrwać kilkudziesięciu lat, a opiera się zniszczeniu przez 400 lat. Naukowcy rozkładają ręce, sugerując, że trzeba przyjąć założenie, ze Obraz nie został uczyniony ludzką ręką - mamy dowód nadprzyrodzoności- a tu mówicie, ze to śmieszne i niepoważne?

Ja się gubię, bo nie wiem o co wam chodzi.
To mi przypomina Magnolio taką jedną książkę (nie będę jej tytułu promować publicznie bo i tak ma popularność większą niż na to zasługuje jak chcesz to mogę Ci podać tytuł w prywatnej wiadomości), w której szpec od sztucznej inteligencji mądrzył się jaka to religia jest zła i powinna zostać wyeliminowana. Najpierw podał przykład dzieci różnych wiar, które rozmawiały ze sobą wzajemnie o swoich wierzeniach i był bardzo zdziwiony, że te dzieci nie spierały się, która religia jest tą właściwą. Ledwie parę stron dalej narzekał, że religia równa się nietolerancja i skazuje ludzi na wojny. A przecież ledwie parę stron wcześniej sam podał przykład pokojowo współistniejących młodziutkich wyznawców różnych wiar i to podejście krytykował!!!

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Tak więc nie dogodzisz. I tak źle i tak niedobrze. Zawsze coś niewierzącym będzie przeszkadzać.
PoprostuOskar
Posty: 87
Rejestracja: 08 mar 2024, 18:35
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

No cóż, w Arabii Saudyjskiej na przykład w szkołach uczy się nietolerancji względem chrześcijan, ateistów, homoseksualistów itd. Nie będę przytaczał tu, co proponuje się im robić. Dzieci potrafią być bardzo zindoktrynowane i pełne nienawiści. Widziałem taki film kiedyś, w którym kilkuletnia dziewczynka mówiła, jak to wyrżnie jak psy wszystkich Żydów. Oczywiście pokojowa religia Islamu ją tego nauczyła, a raczej przesiąknięci nią wyznawcy.

Dodano po 11 minutach 21 sekundach:
Magnolia pisze: 28 mar 2024, 9:47 Trochę się zgubiłam...
czysta wiara nie, bo jest trudna i nie oparta na niczym...
badania naukowe tez nie? Bo co?

W końcu badania naukowe pokazują, ze nie da się pewnych rzeczy wyjaśnić naukowo ani jak powstały ani że np przetrwały, choć obraz powstał na materiale który nie powinien przetrwać kilkudziesięciu lat, a opiera się zniszczeniu przez 400 lat. Naukowcy rozkładają ręce, sugerując, że trzeba przyjąć założenie, ze Obraz nie został uczyniony ludzką ręką - mamy dowód nadprzyrodzoności- a tu mówicie, ze to śmieszne i niepoważne?

Ja się gubię, bo nie wiem o co wam chodzi.
Nieprawda. Są tacy, którzy wyraźnie wskazują, że obraz został namalowany. Gdyby te wszystkie "cudowne" obrazy, cuda siakie i owakie (nie tylko katolickie) itd. były takie cudowne, to nie byłoby wątpliwości. Jeśli jakiś Bóg chciałby w taki sposób potwierdzić swoje istnienie, to serio zrobiłby to w tak niedoskonały sposób, że można ten rzekomy cud podważyć? Mało to poważne. Dlatego śmiem twierdzić, że ani ten obraz, ani chusta z Manopello, ani całun Turyński, ani jakikolwiek inny wizerunek Jezusa czy innego Mahometa, czy bogów hinduskich, nie jest dziełem jakiegoś Boga. Co do tego materiału, są naukowcy, którzy uważają, że materiał jest zagruntowany, co równa się jego zakonserwowaniu. Ot, taki mało cudowny nagle obraz się staje.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

PoprostuOskar pisze: 28 mar 2024, 13:04 Nieprawda. Są tacy, którzy wyraźnie wskazują, że obraz został namalowany. Gdyby te wszystkie "cudowne" obrazy, cuda siakie i owakie (nie tylko katolickie) itd. były takie cudowne, to nie byłoby wątpliwości. Jeśli jakiś Bóg chciałby w taki sposób potwierdzić swoje istnienie, to serio zrobiłby to w tak niedoskonały sposób, że można ten rzekomy cud podważyć? Mało to poważne. Dlatego śmiem twierdzić, że ani ten obraz, ani chusta z Manopello, ani całun Turyński, ani jakikolwiek inny wizerunek Jezusa czy innego Mahometa, czy bogów hinduskich, nie jest dziełem jakiegoś Boga. Co do tego materiału, są naukowcy, którzy uważają, że materiał jest zagruntowany, co równa się jego zakonserwowaniu. Ot, taki mało cudowny nagle obraz się staje.
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" Łk 16,31

Cud wydarza się w umysłach ludzi otwartych na wiarę, a miłość w tych pogodzonych z tym, że być znaczy obdarzać.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

PoprostuOskar pisze: 28 mar 2024, 13:04
Nieprawda. Są tacy, którzy wyraźnie wskazują, że obraz został namalowany.
Naprawdę bardzo mnie ten argument przekonał, jest taki... hmmm wiarygodny!!
=))
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zgadzam się z opiniami, że tego typu "cudowne" demonstracje , objawienia i podobne infantylizmy dla publisi nie licują z powagą i potęgą Boga, który stworzył chociażby tylko oko sokoła wędrownego, o człowieczym rozumku już nie wspominając. Propagowanie powinno być grzechem świętokradztwa.
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

Piotr55 pisze: 28 mar 2024, 13:30 Zgadzam się z opiniami, że tego typu "cudowne" demonstracje , objawienia i podobne infantylizmy dla publisi nie licują z powagą i potęgą Boga, który stworzył chociażby tylko oko sokoła wędrownego, o człowieczym rozumku już nie wspominając. Propagowanie powinno być grzechem świętokradztwa.
Za św. JoK - Bóg udziela każdemu w sposób odpowiedni do naczynia jakim dysponuje. Prosty człowiek nie oczekuje od wiary górnolotnej teologii, a prostoty różańca.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

No chyba nie chcesz powiedzieć, że Bóg nie dba o myślących?
PoprostuOskar
Posty: 87
Rejestracja: 08 mar 2024, 18:35
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 28 mar 2024, 13:13
PoprostuOskar pisze: 28 mar 2024, 13:04 Nieprawda. Są tacy, którzy wyraźnie wskazują, że obraz został namalowany. Gdyby te wszystkie "cudowne" obrazy, cuda siakie i owakie (nie tylko katolickie) itd. były takie cudowne, to nie byłoby wątpliwości. Jeśli jakiś Bóg chciałby w taki sposób potwierdzić swoje istnienie, to serio zrobiłby to w tak niedoskonały sposób, że można ten rzekomy cud podważyć? Mało to poważne. Dlatego śmiem twierdzić, że ani ten obraz, ani chusta z Manopello, ani całun Turyński, ani jakikolwiek inny wizerunek Jezusa czy innego Mahometa, czy bogów hinduskich, nie jest dziełem jakiegoś Boga. Co do tego materiału, są naukowcy, którzy uważają, że materiał jest zagruntowany, co równa się jego zakonserwowaniu. Ot, taki mało cudowny nagle obraz się staje.
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" Łk 16,31

Cud wydarza się w umysłach ludzi otwartych na wiarę, a miłość w tych pogodzonych z tym, że być znaczy obdarzać.
Zgadzam się. Z tych umysłów cuda nie wychodzą. A szkoda, bo mogłoby się okazać, że przeciętny lekarz mógłby jakoś na te cuda w umysłach zaradzić.

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
Magnolia pisze: 28 mar 2024, 13:16
PoprostuOskar pisze: 28 mar 2024, 13:04
Nieprawda. Są tacy, którzy wyraźnie wskazują, że obraz został namalowany.
Naprawdę bardzo mnie ten argument przekonał, jest taki... hmmm wiarygodny!!
=))
Naukowcy droga pani. I to nie kościelni, którzy przed badaniem mają już ich wyniki. To znaczy: Prawdziwi naukowcy. Nie chce mi się przytaczać, bo nie chce mi się kogoś nieprzekonanego do nauki o niej przekonywać. Dyskusja jak z płaskoziemcą :D

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Znam takich, co uważają, że różaniec to bałwochwalstwo, a katolicyzm jest sprzeczny z Biblią i jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa.

Dodano po 35 sekundach:
Magnolia pisze: 28 mar 2024, 13:16
PoprostuOskar pisze: 28 mar 2024, 13:04
Nieprawda. Są tacy, którzy wyraźnie wskazują, że obraz został namalowany.
Naprawdę bardzo mnie ten argument przekonał, jest taki... hmmm wiarygodny!!
=))
A argument taki, jak te biblijne. Zdarzyło się... bo tak! Jak śmiesz w to wątpić =))
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 65
Podziękowano: 37
Płeć:

Nieprzeczytany post

@PoprostuOskar dodam, że wiara w obraz Matki Bożej z Gwadelupy nie jest dogmatem Kościoła Katolickiego i nie ma obowiązku w niego wierzyć.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
PoprostuOskar
Posty: 87
Rejestracja: 08 mar 2024, 18:35
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękowano: 2
Płeć:

Nieprzeczytany post

No tak, ale, nie jestem już teraz pewny, ale chyba pani teolog, albo użytkownik Daniel, chyba że coś pogmatwałem, argumentują mi coś, powołując się na jakieś nawiedzone zakonnice i inne konsekrowane dziewice (ta dziewica to mi akurat do rymu pasowała xD, chyba że te zakonnice to jednocześnie konsekrowane dziewice, to tego nie wiem akurat, bo i po co mi to wiedzieć).
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1867
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 434
Podziękowano: 824
Płeć:

Nieprzeczytany post

PoprostuOskar pisze: 28 mar 2024, 13:46 Zgadzam się. Z tych umysłów cuda nie wychodzą. A szkoda, bo mogłoby się okazać, że przeciętny lekarz mógłby jakoś na te cuda w umysłach zaradzić.
Spędziłem w zakładzie psychiatrycznym 6 tygodni, leczę się od 25 lat. Jakoś nie zaradzili, a wręcz przeciwnie.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7101
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3276
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

@PoprostuOskar widzisz, tyle że ja potrafię wymienić naukowców, z tytułami, którzy takie badania prowadzili i ich wyniki są akceptowane przez świat naukowy. Założyłam osobny temat i wymieniam tam naukowców, którzy badają obraz MB z Guadalupe np. przez ćwierć wierze, zanim coś o nim powiedzą....
A ty mi piszesz, ze ktoś tam twierdzi, ze to namalowane pędzlem...
Wskazuję ci na brak merytoryczności w rozmowie ... po twojej stronie.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
Dlaczego oczekujesz cudów od lekarzy, skoro źródłem Mocy jest Bóg?

Cudów szuka się w na modlitwie będąc w komunii z Bogiem, czyli trwając w łasce.
Ja już doświadczyłam cudów. Nie raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
ODPOWIEDZ