Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Awatar użytkownika
esperanza
Posty: 1442
Rejestracja: 10 lut 2021, 19:45
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 1270
Podziękowano: 1074
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona Gdzie napisałam, ze oglądam filmy obrazające chrzescijan? Tak samo tam jak i w tv czy kinie są różne propozycje. Przesadą jest mówienie, że wszsytko jest złe, ale przesadą jest też bagatelizowanie szkodliwości materialów, które ewidentnie promują głupotę. Polecam wejść w głęboką relację z Panem Bogiem dzięki temu, z biegiem czasu nabieramy sprawności w rozeznawaniu co jest dobre a co złe.
"Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali”. (2Kor 12, 9).
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7207
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3302
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 13:02
esperanza pisze: 18 mar 2022, 13:00 @Zagubiona może Cię zaskoczę, ale mam swoje rozrywki. Śmianie się z innych ludzi i wtórowanue głupocie jednak do nich nie należą.
Co do skutków to nie bądź taka pewna. To tylko inny szatański sposób kolekcjonowania dusz, może dłuższy ale wielu przypadkach wciąż wydajny.
Zatem obejrzenie czegokolwiek wg Ciebie to już zło? Nawet serialu który nie ma treści katolickich ale pokazuje zło, zdrady, zabójstwa itp?
To jest naprawdę przykład na to, ze nie dyskutujesz z tym co jest napisane, ale ze sobą samą (swoimi myślami)
to jest bardzo niebezpieczne podejście do ludzi, bo nie widzisz jakimi są tylko widzisz co chcesz widzieć. Nie rozmawiasz z poglądami, tylko sama wiesz najlepiej... do tego jeszcze postrzeganie świata zero-jedynkowo (odstrzał za każde przewinienie) i masz gotową receptę na bycie nieszczęśliwą.
Dlatego też się nacinasz...

Na razie uważasz, ze wszyscy inni są żle... albo Cię nie rozumieją... a nie patrzysz na siebie

Pytanie czy jak już tu skonfrontujesz swoje myśli i poglądy to czy wykonasz prace nad sobą by to zmienić? Bo szczęście mamy w swoich rękach.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 13:02
Zatem obejrzenie czegokolwiek wg Ciebie to już zło? Nawet serialu który nie ma treści katolickich ale pokazuje zło, zdrady, zabójstwa itp?
Nie wiem czy można oglądanie takich filmów/seriali podsumować słowem zło, ale takie wydarzenia jak zdrady, zabójstwa itp nie są niczym miłym i przyjemnym i pomimo, że wiadomo udawane to zostawiają swój ślad w psychice. Z czasem zobojętniają, zwyczajnie ogłupiają lub prowadzą do jakiś innych złych zachowań. Świat jest pełen cierpienia sam w sobie, więc po co oglądać to jeszcze na ekranie. Lepiej chyba się optymistycznie podładować bo to nastraja pozytywnie i kieruje nas ku zmianie na lepsze. A jak obejrzę film o gangsterach dajmy na to to co z niego wyniosę ? nic. Może to utopia i naiwność, ale na własnej skórze dostrzegam, że lepiej sobie radzę z emocjami unikając masówek bez jakiegokolwiek przesłania. A może już się starzeje i nie czuję takiego zapotrzebowania na emocje, przygody i inne dreszcze jak za dawnych lat. Kapcie, herbatka i ciepły kocyk mi wystarczą zazwyczaj.

A czemu tak koniecznie chcesz z kimś być już teraz ? młoda Jesteś jeszcze bardzo, poczekaj trochę, skończ studia, poukładaj sobie różne sprawy i wtedy na spokojnie z otwartym sercem rozejrzysz się konkretniej. Głowa do góry siostro.
Pawełek0799

Nieprzeczytany post

To co czytamy, słuchamy i oglądamy ma znaczny wpływ właśnie na to jak postrzegamy świat, sam zacząłem na to zwracać większą uwagę że muzyka która czasami wpada w ucho lepiej żeby nie wpadała bo może i ma fajną melodię i fajny rytm ale jak popatrzymy na tekst - no to już możemy się nieco zdziwić jak zobaczymy tam pełno wulgaryzmów lub treści erotycznych (aż sam byłem w szoku że jest ich tak dużo)
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 14:44
A czemu tak koniecznie chcesz z kimś być już teraz ? młoda Jesteś jeszcze bardzo, poczekaj trochę, skończ studia, poukładaj sobie różne sprawy i wtedy na spokojnie z otwartym sercem rozejrzysz się konkretniej. Głowa do góry siostro.
Bo to naturalna ludzka potrzeba, kobieta w wieku 25 lat po studiach, winna już zakładac rodzine a nie dopiero się rozglądać.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 15:11 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam880

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 13:02
Tak znam zalecenie, ale gdy powiedziałam to jednej oglądającej osobie to powiedziała że przesadzam.
No i co. Kolejny mężczyzna katolik to odstrzału, bo i teresuje go Major i Konon dla rozrywki.
To tak szybko odrzucasz tego męzczyzne ??
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2025
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Patokanał, czy potostream to jedno, mnie bardziej smuci to, że ludzie wpłacają im pieniądze.

Są też takie kanały, streamy na żywo. Ktoś siedzi przy komputerze, gra w gierki, opowiada o czymś i ludzie wpłacają mu pieniądze.

Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Dominik kanałów z grami jest dużo ja nie widzę nic w tym złego. Bo w takim razie nalezy hejtowac samych producentów gier i to że na tym zarabiają?

Dodano po 16 minutach 10 sekundach:
Adam880 pisze: 18 mar 2022, 15:11
To tak szybko odrzucasz tego męzczyzne ??
Wspólne poczucie humoru jest ważne w związku.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 15:15 przez Zagubiona, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2025
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie hejtuje to takich kanałów. Bardziej miałem na myśli prosty sposób na zarobek, jeśli ktoś umie gadać w taki sposób.
Kiedyś wchodziłem na kanał, takiego pana 60+. Też grał i całkiem nie małą grupkę widzów miał.

Zawsze to jakaś metoda na zarabianie pieniędzy..
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 18 mar 2022, 15:47 Nie hejtuje to takich kanałów. Bardziej miałem na myśli prosty sposób na zarobek, jeśli ktoś umie gadać w taki sposób.
Kiedyś wchodziłem na kanał, takiego pana 60+. Też grał i całkiem nie małą grupkę widzów miał.

Zawsze to jakaś metoda na zarabianie pieniędzy..
No ale co w tym złego? Jako sposób na dorobek?
Czy sposób na zarabianie pieniędzy musi być jakiś bardzo trudny?
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Zagubiona ale naprawdę ludzie w Twoim wieku (pisałaś o znajomych) to oglądają?
Rozumiem nastolatków, bo tutaj dojrzewanie i te sprawy ale dorośli ludzie? To przykre 😟

Nie wnikam co oni tam biorą ja znam tylko ten temat dlatego, że pracuje z dziećmi i młodzieżą i musze mieć pojęcie o zagrożeniach. Obejrzenie takiego jednego czy niegdyś modnego Kruszwila to prawdziwa męczarnia i nie wiem jak ktoś może to robić dla przyjemności 😟
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2025
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 601
Podziękowano: 1580
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 18 mar 2022, 15:57 No ale co w tym złego? Jako sposób na dorobek?
Czy sposób na zarabianie pieniędzy musi być jakiś bardzo trudny?
Nie ma w tym nic złego.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Adam880

Nieprzeczytany post

Ja osobiście takich rzeczy nie oglądam.Ale Raz nawet obejrzałem to ale w sumie dziwie się jak to można oglądać takie rzeczy i jeszcze super oglądalność. Pisze odnośnie Kruszwila itd.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 19:12 przez Adam880, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Czytając was czuję się taki stary niczym jakiś dinozaur ;)) ... hejtowanie, strimy, kruswil, major jakiś :D pora wracać do jaskini skazo i solidnie poukładać kamienie ;) gdzie się podziały czasy pięknych zwrotów, słów pełnych elegancji i wytworności dzięki której człowiek był dumny, że może je słyszeć :ymdaydream: to było niczym balsam dla uszu ... ehh idę popatrzeć w gwiazdy one zawsze będą takie same :ymdaydream:
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7207
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3302
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 20:00 Czytając was czuję się taki stary niczym jakiś dinozaur ;)) ... hejtowanie, strimy, kruswil, major jakiś :D pora wracać do jaskini skazo i solidnie poukładać kamienie ;) gdzie się podziały czasy pięknych zwrotów, słów pełnych elegancji i wytworności dzięki której człowiek był dumny, że może je słyszeć :ymdaydream: to było niczym balsam dla uszu ... ehh idę popatrzeć w gwiazdy one zawsze będą takie same :ymdaydream:
Skoro Ty 31 latek jesteś dinozaurem, to ja kim jestem?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Chyba mam prehistoryczną duszę i dlatego tak marudzę Magnolio ;)
Awatar użytkownika
abi
Posty: 1105
Rejestracja: 02 lut 2021, 15:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 254
Podziękowano: 579

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 20:00 ehh idę popatrzeć w gwiazdy one zawsze będą takie same :ymdaydream:
wiekszosc gwiazd ktore widzisz na niebie juz nie istnieje
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości
Megi

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 17 mar 2022, 11:20 Co do stronienia ludzi. Ja jestem ciekawy ilu macie znajomych, ilu macie przyjaciół czy utrzymujecie z kimś kontakt ??

U mnie np przewinęło się mnóstwo ludzi niestety wiecznie znajomośc nie trwa. A jak już mam znajomych to zdarzy się ,ze akurat Ci znajomi niestety nie są ze mną po drodze...
Mam dwie takie koleżanki ale tylko pisze z nimi przez messenger, jedna się niedawno przeprowadziła do innego miasta a druga nie może się widywać z nikim, mąż jej nie pozwala, dlatego wspieram ją ile mogę i jak mogę bo żal mi jej. Raz poszła ze mną na spacer to za 5 minut telefony od męża gdzie jest, co robi i ma wracać do domu. Potem miał do mnie pretensje a ja tylko zabrałam ją na mały spacer. :( Biedna.
Skaza

Nieprzeczytany post

abi pisze: 18 mar 2022, 20:14
Skaza pisze: 18 mar 2022, 20:00 ehh idę popatrzeć w gwiazdy one zawsze będą takie same :ymdaydream:
wiekszosc gwiazd ktore widzisz na niebie juz nie istnieje
Dla mnie i tak wyglądają podobnie wszystkie. Najważniejsze, że chociaż wydają się niezmienne.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 20:44
Lunka pisze: 18 mar 2022, 20:12 Oj nie wiem @Aloes mam kilkadziesiąt nieudanych prób za sobą.

@Skaza aż taki ten dzień niedobry? 😟
Niby nie, nic się konkretnego nie wydarzyło, proza życia tylko przygnębienie jakoś większe to i wtedy zjadam coś z szafki po prawej stronie pokoju. Mam tam kącik na łakocie. Póki co i tak sporo ograniczyć się udaje przez post, ale coś tam się skuszę niemal każdego dnia. Z wszystkiego jestem w stanie zrezygnować i odstawić całkiem, ale jeść to muszę.
Skoro nic się nie dzieje to skąd te przygnębienia?
Ja gdy jest spokój i zwykła proza życia to się cieszę.