Offtopik, czyli rozmowy niekontrolowane

Rozmowy na forum katolickim przy kawie i herbacie.
Skaza

Nieprzeczytany post

Jakbym znał na to odpowiedz bracie to pewnie nie byłbym tak ponury. Niedługo koniec dnia a jutro nowy może będzie lepszy :)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 21:14 Jakbym znał na to odpowiedz bracie to pewnie nie byłbym tak ponury. Niedługo koniec dnia a jutro nowy może będzie lepszy :)
A próbujesz jakoś polepszyć ten ponury nastrój? Może zrobić coś kreatywnego, komuś pomóc. Nie wiem
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 18 mar 2022, 20:25
abi pisze: 18 mar 2022, 20:14
Skaza pisze: 18 mar 2022, 20:00 ehh idę popatrzeć w gwiazdy one zawsze będą takie same :ymdaydream:
wiekszosc gwiazd ktore widzisz na niebie juz nie istnieje
Dla mnie i tak wyglądają podobnie wszystkie. Najważniejsze, że chociaż wydają się niezmienne.
To kwestia ich odleglosci.
Można powiedzieć że niebo na które patrzymy jest już historia
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Megi pisze: 18 mar 2022, 20:23 druga nie może się widywać z nikim, mąż jej nie pozwala, dlatego wspieram ją ile mogę i jak mogę bo żal mi jej. Raz poszła ze mną na spacer to za 5 minut telefony od męża gdzie jest, co robi i ma wracać do domu. Potem miał do mnie pretensje a ja tylko zabrałam ją na mały spacer. :( Biedna.
Straszne :-o
To jest totalna przemoc psychiczna :-s
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Lunka pisze: 19 mar 2022, 20:56
Megi pisze: 18 mar 2022, 20:23 druga nie może się widywać z nikim, mąż jej nie pozwala, dlatego wspieram ją ile mogę i jak mogę bo żal mi jej. Raz poszła ze mną na spacer to za 5 minut telefony od męża gdzie jest, co robi i ma wracać do domu. Potem miał do mnie pretensje a ja tylko zabrałam ją na mały spacer. :( Biedna.
Straszne :-o
To jest totalna przemoc psychiczna :-s
Oo to żona nawet nie wie jak ze mną ma dobrze :)
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 956
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes pisze: 19 mar 2022, 21:00 Oo to żona nawet nie wie jak ze mną ma dobrze :)
No raczej nie inaczej 😬
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 597
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 535
Podziękowano: 380
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak czytam i stwierdzam co następuje:
Po prostu jako mąż jestem ideałem i jakiż przy tym skromny!
Megi

Nieprzeczytany post

:)) hehehe :-bd
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7210
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3306
Podziękowano: 3533
Płeć:

Nieprzeczytany post

Polska Akcja humanitarna przez 25 dni wojny zebrała :

Obrazek

Dziś o 20.00 będzie charytatywny koncert "Razem dla Ukrainy" gdzie ruszy zbiórka smsowy na rzecz pomocy Ukrainie na konto PAH.
Jestem ciekawa ile będzie pieniędzy za dzień lub dwa... ;)) Koncert będzie transmitowany w 50 krajach.

Osobiście wierzę, ze jest to odpowiednia organizacja, aby nieść ta pomoc humanitarną profesjonalnie, mają wieloletnie doświadczenie.
A jakie Wy macie zdanie? albo przeczucia co do kwoty?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Skaza

Nieprzeczytany post

Każdy ma swój próg możliwości i sprawy z którymi trudno mu się mierzyć. Licytowanie nie ma sensu bo wszyscy jesteśmy różni.
Skaza

Nieprzeczytany post

Też mam zaufanie do takich sprawdzonych fundacji które nie robią wokół siebie szumu dużego a pomagają. Gdy ostatnim razem zaglądałem na tą zbiórkę było coś ponad 16 milionów. Dobrze, że udaję się zebrać coraz więcej z każdym dniem.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 20 mar 2022, 19:31 Każdy ma swój próg możliwości i sprawy z którymi trudno mu się mierzyć. Licytowanie nie ma sensu bo wszyscy jesteśmy różni.
Myślę że mężczyzna każdy z natury ma trudności w dziedzinie seksualnej i wymaga tutaj jest duża praca, bo to nie przychodzi z natury jak u kobiet.
Np wpisałem w wyszukiwarkę "loty do Dubaju" I wyskoczyła kobieta w stringach na caly eklan prawie bardzo seksowna, no i szybko to przewinolem.
To efekt pracy nad sobą i łaski od Boga.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 9:25 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Krzysiek pisze: 19 mar 2022, 22:58 Tak czytam i stwierdzam co następuje:
Po prostu jako mąż jestem ideałem i jakiż przy tym skromny!
Czy w wieku dziestu lat też byłeś takim wzorem? Czy z czasem dojrzałeś?
Adam880

Nieprzeczytany post

A ja zmienię wątek:). Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego katolicy ciągle mają cierpieć z powodu wiary. Czy to w małżeństwie, czy to choćby w wojnie. Czy życie polega na ciągłym cierpieniu. Choroby rozumiem bo na nie wpływu nie mamy.Bo czasami jak patrzę na świętych to oni w ogóle sie nie potrafili postawić drugiej osobie. Taka trochę ofiara.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 12:01 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 597
Rejestracja: 02 lut 2021, 16:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 535
Podziękowano: 380
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zagubiona pisze: 21 mar 2022, 11:31
Krzysiek pisze: 19 mar 2022, 22:58 Tak czytam i stwierdzam co następuje:
Po prostu jako mąż jestem ideałem i jakiż przy tym skromny!
Czy w wieku dziestu lat też byłeś takim wzorem? Czy z czasem dojrzałeś?
Tak, nie mam natury by kontrolować, wyliczać, sprawdzać, wydzwaniać gdy jeszcze jej nie ma. Ma grono swoich znajomych i nie musi ze mna konsultować z kim się może a z kim nie, spotkać.
Niektoeych ja mniej lubię to starałem się wymigać od wspólnego spotkania, ale nie dramatyzowalem.
Nie no ja to uważam za zupełnie naturalne, zawsze tak uważałem i na serio nie widzę w tym mojej żadnej niesamowitości. To był tylko żart.
Za to mam czy miałem wiele innych brakow, niedoskonałości że na wzór ,wzorzec nie bardzo się nadawałem czy nadaje.
Co nie przeszkadza mi z siebie czasem zażartować, nawet w formie żartobliwiego samochwalstwa . By wiecznie nie krytykować siebie, bo wyjdzie że taki strasznie czuje się niedowartościowany że aż potrzeba mnie pogłaskać ;)

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
Adam880 pisze: 21 mar 2022, 12:00 A ja zmienię wątek:). Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego katolicy ciągle mają cierpieć z powodu wiary. Czy to w małżeństwie, czy to choćby w wojnie. Czy życie polega na ciągłym cierpieniu. Choroby rozumiem bo na nie wpływu nie mamy.Bo czasami jak patrzę na świętych to oni w ogóle sie nie potrafili postawić drugiej osobie. Taka trochę ofiara.
No nie uważam że powinni cierpieć. Katolik też człowiek i swoje prawa ma.
W wojnie? Nie no nie ma jakiejś ogólnoświatowej krucjaty celem wytępienia katolików. Nie spostrzegam przynajmniej.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 12:25 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagubiona
Posty: 319
Rejestracja: 11 mar 2022, 13:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3
Podziękowano: 51
Płeć:

Nieprzeczytany post

Adam880 pisze: 21 mar 2022, 12:00 A ja zmienię wątek:). Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego katolicy ciągle mają cierpieć z powodu wiary. Czy to w małżeństwie, czy to choćby w wojnie. Czy życie polega na ciągłym cierpieniu. Choroby rozumiem bo na nie wpływu nie mamy.Bo czasami jak patrzę na świętych to oni w ogóle sie nie potrafili postawić drugiej osobie. Taka trochę ofiara.
Czy możesz podać tych świętych o których mówisz?

Dodano po 11 minutach 25 sekundach:
Krzysiek pisze: 21 mar 2022, 12:12
Zagubiona pisze: 21 mar 2022, 11:31
Krzysiek pisze: 19 mar 2022, 22:58 Tak czytam i stwierdzam co następuje:
Po prostu jako mąż jestem ideałem i jakiż przy tym skromny!
Czy w wieku dziestu lat też byłeś takim wzorem? Czy z czasem dojrzałeś?
Tak, nie mam natury by kontrolować, wyliczać, sprawdzać, wydzwaniać gdy jeszcze jej nie ma. Ma grono swoich znajomych i nie musi ze mna konsultować z kim się może a z kim nie, spotkać.
Niektoeych ja mniej lubię to starałem się wymigać od wspólnego spotkania, ale nie dramatyzowalem.
Nie no ja to uważam za zupełnie naturalne, zawsze tak uważałem i na serio nie widzę w tym mojej żadnej niesamowitości. To był tylko żart.
Też tak uważam ale czasem można popaść w różne skrajności lub mieć jakieś choroby psychiczne.
Za to mam czy miałem wiele innych brakow, niedoskonałości że na wzór ,wzorzec nie bardzo się nadawałem czy nadaje.
Co nie przeszkadza mi z siebie czasem zażartować, nawet w formie żartobliwiego samochwalstwa . By wiecznie nie krytykować siebie, bo wyjdzie że taki strasznie czuje się niedowartościowany że aż potrzeba mnie pogłaskać ;)
Też tak uważam, jak ktoś na każdym kroku umniejsza swoją wartość i to podkreśla to jest bardzo niedowartościowany, tylko zamiast szukać tego w sobie to się użala.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Czy słyszeliście o metodach efektywnego altruizmu?
Adam880

Nieprzeczytany post

O świętych który pisze już wymieniaM

Ojciec Dolindo, Ojciec Pio czy choćby święta Faustyna.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2022, 14:41 przez Adam880, łącznie zmieniany 1 raz.
Skaza

Nieprzeczytany post

To po coś wpisywał ten Dubaj bracie :D to marny kierunek na wycieczki :D trzeba było wpisać Zakopane to by Ci wyskoczył góral śpiewający ;)

A już na poważnie ... praca nad sobą jak każda inna w życiu. Jak to się mówi " Módl się i pracuj " ;)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 21 mar 2022, 14:56 To po coś wpisywał ten Dubaj bracie :D to marny kierunek na wycieczki :D
Czemu marny?