Tatuaż a niepłodnośc

Życie Kościoła, dokumenty, encykliki, wydarzenia
Awatar użytkownika
Zebra
Posty: 353
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:35
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 129
Podziękowano: 176
Płeć:

Nieprzeczytany post

Hej przeglądałam tiktoka i taki ksiądz którego lubię (ksiądz Piotr Jaroszewicz) odwoływał się w tym filmiku na świadectwo pewnej pary.
Tu poniżej wklejam stronę o z twierdzenie, które głosi jakis inny ksiądz. Otoz jesli ktos ma tatuaze to moze miec problem z płodnością (i nie chodzi tu o jakies choroby fizyczne) i w tedy taki ksiadz modli sie modkitwa zawiazania tatuażu. Macie jakieś zdanie na ten temat?

https://www.chcemybycrodzicami.pl/tatua ... rosiewicz/

Mi osobiście się to nie spodobało i nie rozumiem skąd taki pomysł. Sam Franciszek się wypowiadał na temat tatuażów i nie zabrania ich.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2023, 13:18 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

To ten ksiądz co Hello Kity i książki Harnego Patera spalił kilka lat temu.
Pewnie zagalopował się w szukaniu demonów, interpretuje Biblię pod siebie.
Zwykły tatuaż, nie zrobiony w celach religijnych itp. jest zgodny z nauką KK.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Pewnie jest tak, że jeśli ktoś odprawi jakieś rytualne hokus pokus nad tatuażem czy jego znaczeniem dla siebie samego to istnieje zagrożenie dla duszy ze strony szatana, że wpłynie na nasze życie na wielu ścieżkach prowadząc w efekcie ku niepłodności czy innej tragedii osobistej. Od samego tuszu w skórze pewnie jednak nic nie grozi ludziom i to przesada o ile człowiek go wykonujący komuś dba o sprawy sanitarne jak należy. Często niestety ludzie którzy maja tatuaże przejawiają niezdrowa słabość do mrocznych złych klimatów. Także może i coś w tym jest, że w jakiś nieskonkretyzowany sposób sprowadzają one ludzi na zła drogę.
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Od lat wydaje mi się, że Kościół powinien częściej dyscyplinować księży nauczających przeróżnych bzdur.
Bardzo szanuję ks. Jarosiewicza (mimo kilku jego poważnych wpadek), ale doprawdy...

Nie zmienia to faktu, ze tatuaż jest ryzykowny (np. w przypadku operacji automatycznie pacjent znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka). I nie jest powodem jest brak sterylności samego tatuowania.

Oczywiście, tatuaż robiony z powodów demonicznych może być zagrożeniem duchowym (podobnie jak WSZYSTKO, co jest robione z takich powodów), ale rozumiem, że nie o takich przypadkach mówimy.
Jan0
Posty: 478
Rejestracja: 28 lut 2021, 6:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 184
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chyba Biblia gdzieś coś mówi o tatuażach i wydaje mi się, że jednak ich zabrania.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 592
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zakaz ten powstał za czasów jak Izraelczycy byli w niewoli w Egipcie. Egipcjanie tatuowali się z powodów religijnych, oddawali cześć swoim bogom w ten sposób. W tym zakazie chodzi o religijny wymiar tatuażu.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7102
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3277
Podziękowano: 3500
Płeć:

Nieprzeczytany post

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)