Porównanie różnych duchowości

karmelitańska, ignacjańska, benedyktyńska, franciszkańska, dominikańska, charyzmatyczna
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 199
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 67
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Apolonia pisze: 04 kwie 2024, 16:55
UbogiWDuchu pisze: 04 kwie 2024, 15:11 Może dla mnie "lewaka" ;) wszystko na prawo jest prawicowe i tradycjonalistyczne ;)
Ja ciebie nie znam i nie wiem, czy piszesz z przymrużeniem oka, ale przyznam, że świetnie podsumowałeś, jak to nazwałeś, "lewaków" - niby walczący przeciw radykalizmowi, nietolerancji, a sami najbardziej radykalnie szufladkujący innych :)
Wszyscy mniej lub bardziej szufladkujemy, bo chyba nasz umysł lepiej sobie radzi w sytuacji gdy umiemy coś nazwać.
Ale naprawdę mam wrażenie, że w Kościele w Polsce więcej jest konserwatyzmu i prawicowości niż centrum i lewicy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Apolonia
Posty: 53
Rejestracja: 11 lut 2024, 20:09
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 35
Podziękowano: 30
Płeć:

Nieprzeczytany post

No tak, ale przyznasz sam, że to środowisko stara się uchodzić za takie, które walczy z uprzedzeniami, stereotypami, nienawiścią, szufladkowaniem ludzi. Te tematy w kółko się pojawiają w lewicowej retoryce, a wychodzi tak jakoś... całkiem na odwrót. Dlatego ja stronię od takich środowisk, bo to dla mnie "śliskie" i nieszczere. To już wolę tych demonizowanych prawaków, którzy przynajmniej szczerze wykładają swoje poglądy - kawa na ławę i bez pudrowania :P
JOB
Posty: 157
Rejestracja: 15 lip 2023, 20:46
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 11
Podziękowano: 56
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziwne, że nikt nie mówi o duchowości benedyktyńskiej...

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
Duchowość Benedyktyńska w skrócie...



ZAPRASZAM DO TYŃCA!

https://oblacitynieccy.pl/
Kto jeszcze potrzebuje ciszy?
www.youtube.com/watch?v=72u2PWIZFEs
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1884
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 438
Podziękowano: 832
Płeć:

Nieprzeczytany post

JOB pisze: 07 kwie 2024, 0:48 Dziwne, że nikt nie mówi o duchowości benedyktyńskiej...
Ty jesteś tu od tej drogi @JOBie :)

„Jest to pokój, który rodzi się wówczas, kiedy człowiek pokornie i zgodnie ze swoim sumieniem żyje w więzach takiej ludzkiej wspólnoty, której prawo ducha stoi nad prawem materii, gdzie panuje sprawiedliwy porządek, harmonia, gdzie wszystko w sposób właściwy służy umocnieniu Królestwa Bożego.”

Jan Paweł II, List na 1500 rocznicę urodzin św. Benedykta
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2024, 8:34 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42