Smutek

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Iskierka
Posty: 4
Rejestracja: 12 mar 2023, 17:04
Wyznanie: katolicyzm
Podziękowano: 1
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziś miałam bardzo ciężki dzień. Czuję się fatalnie. Byłam w banku, aby dowiedzieć się o mojej zdolności kredytowej i niestety kiepsko ona wygląda. Wkładu też nie mam, a liczyłam na pomoc mojego starszego brata (myślał o pożyczce gotówkowej, ale w efekcie rozmyślił się, bo przeraziły go koszty). Nie mogę skorzystać z opcji kredytu z dopłatami i tak kolejny rok pozostaje mi wynajmować mieszkanie z małoletnim synem. Nie wiem, czy kiedykolwiek stać będzie mnie na własne mieszkanie tu na ziemii. Wszystkich co znam, to mają własne mieszkanie lub spłacają kredyt, a ja od 17 lat ciągle na wynajmie, bo nie mam z czego odłożyć na wkład, nie mogę liczyć na pomoc nikogo tylko na siebie. Pozostaje mi tylko grać w totka i modlić się o cud, żeby poprawiła mi się sytuacja finansowa, bo chciałabym w przyszłości zostawić jakiś majątek dla syna. Czuję się biedna, jak osoba bezdomna, bo nie mam własnego kąta. Mój mąż, z którym jestem w separacji, śmieje się ze mnie i pogardza, że nie mam nic, a on sobie kupił mieszkanie na kredyt. Bardzo bolały mnie jego słowa, gdy mówił mi ostatnio przez telefon, że jestem śmieciem, śmierdzę biedą i że cieszy się, że nie jest ze mną, bo ze mną nic nie osiągnie w życiu. Straszne to uczucie , gdy kogoś się kochało, kiedy nie miał nic, a jak tylko mu poprawiło się finansowo, to traktuje człowieka jak starą, zepsutą zabawkę. Nie jestem materialistką i jestem świadoma, aby dbać o bogactwo duchowe niż materialne, bo w końcu w niebie jest wiele mieszkań:-) Staram się dobrze wychować syna, aby był dobrym człowiekiem i podążał drogą do świętości. Czasem jednak człowieka dopada smutek i rozgoryczenie, tak po prostu po ludzku. Napisałam posta, bo wyrzucić z siebie trochę tych złych emocji, bo nie chcę zasmucać syna moimi kłopotami. Muszę być dalej silna, aby mój syn też był silny psychicznie.
Skaza

Nieprzeczytany post

@Iskierka :( :ymhug: trzymaj się siostro :ymhug:
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7106
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3280
Podziękowano: 3501
Płeć:

Nieprzeczytany post

@Iskierka xzasem można wynająć mieszkanie barterowo czyli oferując jakąś pomoc właścicielom. Wtedy opłaty są mniejsze albo nie ma
Ich wcale.
Na fb są takie grupy wynajmu barterowego.

A człowiek który poniża innych sam o sobie wystawia świadectwo. Błogosław byłemu mężowi aby doświadczył miłości Boga. Bo najwyraźniej nie wie co to miłość. I dlatego traktuje cię w ten sposób.

Bóg Cię kocha miłością odwieczną. Taką jaką jesteś. I jesteśmy w Bożych oczach bardzo cenna. Miłość Boża jest za darmo a Ty sprawiasz Bogu radość Bo kochasz syna i wciąż miłości się uczysz.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2023, 17:33 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Z tym barterowym wynajmem ciekawa sprawa, tylko trzeba by trafić na kogoś w miarę normalnego, nieupierdliwego.

Ja bym nagrywał takie rozmowy do ewentualnych spraw sądowych.
Jeśli jest się uczestnikiem rozmowy, to nie trzeba mieć zgody innych osób na nagrywanie na własny użytek, można narywać potajemnie.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK