Przepraszam...rzecz o "Zielonej Granicy" A. Holland

Polecajmy sobie dobre filmy, takie fabularne, dokumentalne, albo religijne.
Skaza

Nieprzeczytany post

My wszyscy dorośli tutaj to i od bardziej donośnej dyskusji nie pogniewamy się na siebie ;) a przed produkcjami propagandowymi warto przestrzegać wszędzie i zawsze gdzie tylko się da by ludzie nie dawali się nabierać komunistom ubranym na czerwono z sierpem czy też na niebiesko z gwiazdkami ;) z Ukrainą pewne kwestie z przeszłości należy oczywiście wyjaśnić i zrobimy to gdy wojna się skończy i Putin ucieknie z podkulonym ogonem gdzie jego miejsce. Póki co prawdziwie potrzebujących schronienia czyli kobiety i dzieci z sąsiedniego kraju w czasie wojny ochronić należało i uczyniliśmy to.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7117
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3284
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post

Najwyraźniej ten wątek nie służy dobru, a przede wszystkim rozmowa toczy się bez obejrzenia filmu, co w moim odczuciu jest absurdem.
Zamykam wątek.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wątek służył powstawaniu złym emocjom bez poznawania prawdy z obiektywnych źródeł informacji,,, więc po co ładować się tą energią?

Nie uważam by media głównych nurtów czy produkcje reżyserki Holand były wiarygodne.

Po za tym za dużo polityki w tym, a nie rozmawiamy o niej na forum.

Zgadzam się z decyzją Magnolii o zamknięciu wątku, może z trochę innych powodów, ale wychodzi na to samo.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2023, 8:33 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7117
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3284
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dziś jest 22 września, czyli dzień premiery filmu Zielona Granica. Pojawiła się pierwsza recenzja, streszczenie i polityczny kontekst tego filmu.

mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Premiera filmu była, więc otwieram wątek.
,, tylko czy wyniknie z tego coś dobrego?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Lunka
Posty: 1278
Rejestracja: 08 lis 2021, 14:07
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 955
Podziękowano: 947
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja nadal podtrzymuje zdanie, że nie obejrzę. Ale widać taka mentalność na Podlasiu. I nie popieram tego co wydarzyło się w Białymstoku
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art3915 ... ej-holland
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2023, 9:41 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja może obejrzę ale jak to będzie możliwe za darmo.

Dodano po 23 minutach 22 sekundach:
Warto też dostrzec pozytywne strony powstania takiego filmu:



Konkretnie o tych zaletach od 5,7 min ale gorąco polecam całość. :D
Skaza

Nieprzeczytany post

Aktów wandalizmu i bandyctwa jakiegokolwiek nie popieram nigdy i uważam za naganne a filmu nie zamierzam oglądać nigdy bo uważam go za stronniczy, upolityczniony, prorosyjski i oparty na nieprawdzie. To moje oficjalne stanowisko i więcej się w tej sprawie wypowiadać nie będę.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7117
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3284
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post

A ja sobie dziś uświadomiłam, że święta rodzina także była uchodźcami:

13 Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». Mt 2, 13-14

Jezus sam poznał los bycia uchodźcą, Jezus z rodziną szukali schronienia w innym kraju.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Magnolia pisze: 24 wrz 2023, 17:57 A ja sobie dziś uświadomiłam, że święta rodzina także była uchodźcami:

13 Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić». Mt 2, 13-14

Jezus sam poznał los bycia uchodźcą, Jezus z rodziną szukali schronienia w innym kraju.
Pań Terlikowski z czasów przed "przemiana" twierdził ze nie byli uchodzcami.
"Józef i Maryja nie byli uchodźcami. W Betlejem byli u siebie, to było miasto pokolenia Józefa. To u siebie nie znaleźli miejsca. Ucieczka do Egiptu zaś to przeniesienie się z jednego miejsca Imperium Rzymskiego w drugie, i to takie, w którym była gigantyczna diaspora żydowska. Józef ciężko w nim pracował, i gdy tylko pojawiła się szansa wrócił do siebie" – wytłumaczył. Kończąc podkreślił, że warto czytać Biblię, zamiast moralnie szantażować."
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ciekawe,,, czyli co,,, imperium było czymś na wzór UE?


Obrazek
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 24 wrz 2023, 21:45 Ciekawe,,, czyli co,,, imperium było czymś na wzór UE?


Obrazek
Odpowiem cytatem jednej z użytkowniczek
"Miej trochę pokory i szacunku wobec osób wykształconych, taką osobą jest Pan Terlikowski, jeśli budzi ci się oburzenie to dlatego, że Ty czegoś nie rozumiesz, a nie dlatego że ktoś z tytułem i pracujący od 20 lat w temacie, się myli."
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2023, 21:49 przez Aloes, łącznie zmieniany 3 razy.
Albertus
Posty: 430
Rejestracja: 13 mar 2021, 9:27
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 51
Podziękowano: 81
Płeć:

Nieprzeczytany post

Dominik pisze: 24 wrz 2023, 21:45 Ciekawe,,, czyli co,,, imperium było czymś na wzór UE?


Obrazek


Granic wewnętrznych chyba nie było.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Aloes, jeśli o mnie chodzi to wykształcenie jest sprawą drugorzędną.

Co do uchodźctwa. Św. Józef z Jezusem i Maryją opuścił swoje miejsce zamieszkania ze względu na Heroda.

Jak zdefiniujemy słowo uchodźca?
Uchodźcy to osoby przebywające poza swoim krajem pochodzenia z powodu obawy przed prześladowaniem,
Strona urzędu ONZ do spraw uchodźców
https://www.unhcr.org/pl/365-plwiadomos ... -html.html

Teraz czym jest "kraj"? Krajem nie musi być państwo. Kraj to region. Egipt był krajem w Imperium Rzymskim

św. Józef z Jezusem i Maryją uciekli, ponieważ Jezus był zagrożony, uciekali przed Herodem. Św. Józef musiał porzucić swój dom, majątek. Było to uchodźstwo wewnątrz państwowe, między regionami, krajami.

Masz link do tej wypowiedzi Terlikowskiego?

Dodano po 2 godzinach 35 minutach 32 sekundach:
Zapomniałem dodać

Mt 2, 13, BT
Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić».

Co oznacza słowo "uchodzić"

uchodzić zob. ujść.
ujść — uchodzić
1. «idąc, przebyć jakiś odcinek drogi»
2. «uciec komuś lub skądś»
https://sjp.pwn.pl/slowniki/uchodzi%C4%87.html

Chodzi nam o 2 definicję. Kogoś kto ucieka można nazwać uchodźcą.

Zdaje sobie sprawę, że pierwsza definicja jaka nam przychodzi do głowy na słowo "uchodźca" to osoba przybywająca z jednego państwa do drugiego z powodu wojny, represji itp.
Tylko czy to jedyna poprawna interpretacja?
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2023, 17:50 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7117
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3284
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post



Zapraszam do posłuchania od 3:45. Słuchałam tego świadectwa Pani Moniki ze wzruszeniem, dlatego szczególnie polecam @Skaza i @Aloes, @Janusz . Tym razem to nie jest recenzja filmu, Monika opowiada o swoich doświadczeniach, kiedy w październiku 2021 r jeździła jako dziennikarka po Podlasiu. Opowiada jak sceny z filmu albo sama przeżyła, albo słyszała z pierwszej ręki od ludzi w lesie, od aktywistów, którzy starali się tam ludziom pomagać. Po prostu daje świadectwo o tym co sama przeżyła, a co znowu film w niej poruszył.
Z tym nie można dyskutować, bo to jest wiarygodne, to jest jej doświadczenie. Swoim świadectwem potwierdza że film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jest dokumentem pewnej rzeczywistości.

Jednocześnie swoim komentarzem jako osoba posiadająca wiedzę o migracji, napisała również o tym książkę , pokazuje nam jakie wartości są najważniejsze: godność człowieka i człowieczeństwo.

Dlaczego w człowieku bezbronnym i upokorzonym, wyziębionym i głodnym widzimy wroga a nie brata w potrzebie? dlaczego nie widzimy CZŁOWIEKA takiego samego jak my?
Na to powinniśmy sobie odpowiedzieć sami w sumieniu.

Dalej Pani Monika przytacza przemówienie papieża o migracji w basenie Morza śródziemnomorskiego i o tym jak Kościół to postrzega. tego warto posłuchać ze szczególnie otwartym umysłem, bo papież trafił w sedno.

Tu możemy przeżyć wstrząs sumienia. I o to chodzi!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Janusz

Nieprzeczytany post

Owe świadectwo czytałem już kiedyś, na zaczytywanym przez Ciebie niemieckim portalu pisanym polskim językiem. Rzeczywiście wszystko to "wyważone" i pełne odpowiedzialności, miłosierdzia, empatii, szacunku, dumy narodowej.../.............................../.
Nie jest mi obcy los każdego krzywdzonego człowieka, dlatego też m. in. mogę Ci podrzucić linki do "miłosierdzia" niemieckich funkcjonariuszy, ale o tym sie tam nie pisze.
W pełni odniosę się wieczorem. Będzie to mój ostatni wpis na tym Forum.

(No chyba że poprzez swoistą ... poglądów nie będzie mi to już dane).
Zatem, korzystając z okazji już teraz wstępnie się żegnam i życzę każdemu z Was wszystkiego, co najlepsze.
Z Bogiem.

A jednak teraz zakończę.(proszę o usunięcie mojego konta).
Cóż. Ty, propagujesz w najlepszym przypadku Hołownię, ja nigdy nie wyprę się tego mojego patriotyzmu.
Moje spojrzenie na Polskę to te świadectwo.

Ostatnio zmieniony 26 wrz 2023, 9:07 przez Janusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7117
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3284
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post

Janusz pisze: 26 wrz 2023, 8:47 Owe świadectwo czytałem już kiedyś, na zaczytywanym przez Ciebie niemieckim portalu pisanym polskim językiem.
Jak mogłeś to przeczytać skoro dopiero wczoraj Pani Monika to opowiedziała?
A o jakim portalu piszesz, nie mam zielonego pojęcia. Możesz jaśniej?
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Chcącemu nie dzieje sie krzywda.
Dodatkowo nielegalna migracja spowodowało utworzeniu się mafii przezucajacej nielegalnie imigrantow zwiększając tylko przestępczy proceder.
Akurat Papież pogłębił.probelm migracji z którą Europa ewidentnie sobie już nie radzi zachęcając na Lampeduzie do przybywania, wszelkiej maści osób beż żadnej kontroli.

"Przypłynął do Europy miesiąc wcześniej, do Nicei przyjechał pociągiem. Zabił w kościele trzy osoby" - to wydarzenia z Nicei.

Dzięki temu że Polska nie przyjmuje masowo imigrantow nie ma ani w Polsce ataków terrorystycznych ani ataków poszczególnych osób w imię Allaha.
Dlatego zawsze bede popierać tak polityka rządu w temym zakresie.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2023, 12:48 przez Aloes, łącznie zmieniany 2 razy.
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie zmienię swojego zdania ani o tym pseuo-filmie ani o migrantach. Nie przekonuje mnie również ta Pani jako ekspert. A odpowiadając na pytanie czemu nie widzimy w tych biednych migrantach ludzi w potrzebie odpowiadam. Spójrz @Magnolia co dzieję się w pozostałych krajach Europy którzy przyjmują tych ludzi. Ile nastąpiło tam przestępstw, gwałtów zbiorowych, utworzyło się gangów narkotykowych, ile nakradli i ile zniszczyli Ci "biedni" migranci ? no pytam się ile ? to Ci nic nie daje do myślenia ? jeśli chcesz z Panią z filmiku żyć w swoim własnym świecie gdzie nie ma zła i złych ludzi i pragniesz Europy bez granic wymieszanej jak w bigosie masz do tego prawo, ale mnie do tego nie przekonasz. Dla mnie to najeźdźcy i wróg i nie chce ich w moim kraju oraz nigdy nie zaakceptuje.
cypro

Nieprzeczytany post

Świadectwo człowieka, który przy granicy żyje. Warto wyjść z bańki...