Fragment Biblii, który mnie dzisiaj poruszył

Stary i Nowy Testament, rozważania, rozumienie, komentarze
Awatar użytkownika
UbogiWDuchu
Posty: 199
Rejestracja: 20 mar 2024, 8:49
Wyznanie: unitarianie
Podziękował/a: 67
Podziękowano: 39
Płeć:

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy jest taki wątek, jeśli jest to skasujcie ten post.

Poruszył mnie dzisiaj Psalm 91
Strach i lęki to coś z czym zmagam się od dłuższego czasu.
Ten psalm pozwala.mi poczuć odrobinę więcej ochrony, bezpieczeństwa i spokoju

‭Psalmy 91:1-16 Przekład EIB
[1] Ten, kto mieszka pod osłoną Najwyższego I nocuje w cieniu Wszechmocnego,
[2] Zwraca się do PANA: Moje schronienie i moja twierdzo! Nazywa Go swoim Bogiem, bo Mu ufa.
[3] Tak, On wybawi cię z sideł ptasznika I ochroni przed zgubną zarazą.
[4] On okryje cię swoimi piórami, Pod swymi skrzydłami zapewni schronienie, A Jego wierność będzie ci tarczą i puklerzem.
[5] Nie przelękniesz się nocnych straszydeł Ani strzał lecących za dnia,
[6] Nie dotknie cię zaraza czyhająca w ciemności Ani klęska, co pustoszy w południe.
[7] Nawet jeśli u twojego boku padłby tysiąc walecznych Albo dziesięć tysięcy po twej prawej stronie — Ty będziesz bezpieczny.
[8] Zobaczysz to jedynie na swe własne oczy, Będziesz świadkiem odpłacania bezbożnym.
[9] Tak, Ty, PANIE, jesteś moim schronieniem! Jeśli w Najwyższym znalazłeś swą kryjówkę,
[10] Nie spadnie na ciebie nieszczęście, Plaga również nie zbliży się do twojego namiotu,
[11] Bo On swym aniołom wyda polecenie, Aby cię strzegli na wszystkich twoich drogach.
[12] Będą cię nosić na rękach, Abyś nie uraził o kamień swojej nogi.
[13] Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Rozdepczesz lwiątko i potwora!
[14] Wyratuję go, ponieważ do mnie przylgnął, Wywyższę go, bo zna moje imię.
[15] Będzie Mnie wzywał, a Ja mu odpowiem, Ja sam będę z nim w niedoli, Wyrwę go i obdarzę chwałą,
[16] Nasycę go długim życiem I ukażę mu moje zbawienie.

https://bible.com/bible/2095/psa.91.1-16.SNP


I tłumaczenie tego psalmu z the Message na język polski:
Psalmy 91:1-16 MSG
[Wy, którzy siedzicie w obecności Boga Najwyższego, spędzacie noc w cieniu Szaddai, Powiedzcie to: "Boże, Ty jesteś moim schronieniem. Ufam Tobie i jestem bezpieczny!" To prawda - On ratuje cię z ukrytych pułapek, osłania cię przed śmiertelnymi niebezpieczeństwami. Jego ogromne wyciągnięte ramiona chronią cię - pod nimi jesteś całkowicie bezpieczny; Jego ramiona odpierają wszelką krzywdę. Niczego się nie bój - ani dzikich wilków w nocy, ani latających strzał w dzień, ani choroby, która grasuje w ciemności, ani katastrofy, która wybucha w samo południe. Choć inni padają jak muchy na prawo i lewo, ciebie nie dotknie żadna krzywda. Będziesz stał nietknięty, obserwując wszystko z daleka, patrząc, jak niegodziwcy zamieniają się w trupy. Tak, ponieważ Bóg jest twoim schronieniem, Bóg Najwyższy twoim własnym domem, zło nie może się do ciebie zbliżyć, krzywda nie może przedostać się przez drzwi. Rozkazał swoim aniołom strzec cię, gdziekolwiek pójdziesz. Jeśli się potkniesz, złapią cię; ich zadaniem jest uchronić cię przed upadkiem. Będziesz chodził bez szwanku wśród lwów i węży, i kopał młode lwy i węże ze ścieżki. ["Jeśli będziesz trzymał się mnie przez całe życie", mówi Bóg, "wyciągnę cię z każdego kłopotu. Dam ci najlepszą opiekę, jeśli tylko mnie poznasz i zaufasz mi. Zawołaj mnie, a odpowiem, będę przy tobie w złych chwilach; uratuję cię, a potem urządzę przyjęcie. Dam ci długie życie, dam ci długi napój zbawienia!"

https://bible.com/bible/97/psa.91.1-16.MSG
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2024, 19:58 przez UbogiWDuchu, łącznie zmieniany 5 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7118
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3285
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post

Piękny ten psalm!
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)