Moja muzyka

O wszystkim, co nam gra w duszy. Muzyka sakralna, liturgiczna, religijna, poważna i popularna. Dzielimy się naszymi ulubionymi utworami i inspirujemy się
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie :)
Jestem tu nowy i zarejestrowałem się by podzielić się z wami moją twórczością i zapytać czy tworząc coś takiego nie robię nic złego .
Kiedy piszę mam wrażenie jakbym to nie Ja pisał. Wewnętrznie w duchu nie wyznaję żadnej religii, natomiast wierzę w istnienie Boga, wierzę w moralność i że możemy idąc za głosem serca stworzyć raj na ziemi. Być może nie rozumiem jeszcze spraw duchowych do końca. Nie wiem. Moja potrzeba pisania i miłość do muzyki, zaowocowały stworzeniem dwóch utworów religijnych : "Z Tobą w jedności" i "Pójdź za mną"





Wygenerowałem muzykę w programach AI do tworzenia muzyki. Wszystko z pasji do muzyki i pisania. Kocham sztukę i bardzo ubolewam nad tym, że nie jestem prawdziwym muzykiem, ze względu na spore trudności życiowe :(

Moje pytanie brzmi ; Czy takie utwory powinny powstawać i czy nie robię nic złego tworząc za pomocą narzędzia jakim jest sztuczna inteligencja?

Z jednej strony podejrzewam że Bóg w swej mądrości pozwolił na stworzenie AI i posługiwanie się nim jak każdym innym narzędziem ; nożem można zabić lub pokroić chleb.

Jakie są wasze opinie na ten temat i jakie odczucia co do powyższych utworów?

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
TheGreat
Posty: 85
Rejestracja: 07 mar 2023, 20:29
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 19
Podziękowano: 12

Nieprzeczytany post

Mi nie przeszkadza jeśli chodzi o muzykę, chyba by mi nie przeszkadzało jeśli by nawet ciekawą książkę napisała...
Jeśli to jedyny sposób w jaki możesz dać upust swojej artystycznej duszy, to jak najbardziej.
Tylko żeby było zaznaczone, że to AI.
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Zawsze daję w opisie że to AI :) Dziękuję za tę pozytywną odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

@ArtKushykStudio zrobiłeś to w Suno?
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tak, w suno.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

ArtKushykStudio pisze: 15 kwie 2024, 17:32 Moje pytanie brzmi ; Czy takie utwory powinny powstawać i czy nie robię nic złego tworząc za pomocą narzędzia jakim jest sztuczna inteligencja?
Ja nie widzę w tym nc złego, o ile nie będziemy ślepo ufali AI. AI bardzo dobrze posługuje się językiem polskim, co może sprawiać ułudę, że jest mądry. Tekst, który odbieramy jako mądry, profesjonalny itd. może być wprawdzie stekiem głupstw. Wiele osób takie coś łyka.
Po prostu niekoniecznie teksty piosenki stworzonej przez AI są dobre, trzeba je poprawiać

Dodatkowo podoba mi się w tym, że możemy tworzyć piosenki, takie jakie nam się najbardziej podobają. Nie każdy styl muzyki stworzymy, ale to pewnie kwestia czasu.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Powiem tak. Zacząłem pisać teksty w dzieciństwie, kiedy zakochałem się w muzyce hip hop (oczywiście nie zatrzymałem się na tym gatunku), Potem miałem wiele lat obrazy na świat i ludzi przez trudne doświadczenia życiowe i przestałem pisać. Ale kiedy pojawiło się AI najpierw z czystej ciekawości i chęci zabawy pisałem teksty żeby wygenerować utwory, a teraz po prostu pasjonuje mnie to że można doświadczyć tekstu który nabiera muzycznych barw, co powoduje we mnie dalszą chęć pisania i wyciągania starych tekstów z szuflady. Gram też trochę na klawiszach ale nie mam na to czasu przy obecnej pracy. Z jednej strony AI mi spadło z nieba. Ale masz rację Dominik, musimy być ostrożni.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

ArtKushykStudio pisze: 15 kwie 2024, 18:04 Tak, w suno.
Myślałem żeby kupić subskrypcję kiedyś, tą najtańszą, ale nie opłaca się raczej.
Dwa darmowe konta, i można w sumie mieć to samo.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja wykupiłem. Udogodnienie jest takie że są często przeciążone serwery i wtedy tylko subskrybenci mogą generować. Często też suno generuje coś co mi się nie podoba i dodatkowe credity są mi na rękę. Kiedyś słyszałem takie coś "Nie zawsze warto robić coś co się opłaca, a czasami coś co się nie opłaca - warto"
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1884
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 438
Podziękowano: 832
Płeć:

Nieprzeczytany post

Ja kiedyś zajmowałem się trochę zarówno pisaniem tekstów, pisaniem muzyki, komponowaniem prostych piosenek, graniem koncertów i takie tam.
Nie podoba mi się taka forma, ale przyznam szczerze, że nie bawiłem się w to.
Może dobry muzyk mógłby stworzyć przy współpracy z tym coś dobrego.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wątpię by nawet słaby muzyk z tego korzystał. To jest raczej dobre tylko tych co chcą stworzyć sobie piosenki, a nie są muzykalni..
Za mało jest ustawień na stronie Suno przy tworzeniu piosenek, jest się zdatnym na los szczęścia co powstanie. Może w przyszłości będzie się dało wybierać czy ma śpiewać kobieta czy mężczyzna, wiek, itd.
Na razie da się tylko styl muzyczny wybierać.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
Magnolia
Posty: 7117
Rejestracja: 29 sty 2021, 11:31
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 3284
Podziękowano: 3508
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wysłuchałam pierwszej, drugiej nie dałam rady- hip hop to nie mój styl zupełnie.
Głos w pierwszej jest dla mojego ucha zbyt metaliczny i miałam trudność z rozróżnieniem słów, czyli wymagała ta piosenka ode mnie skupienia, zbyt dużego jak dla mnie.

Jako zabawa, rozumiem, ze może bawić, pasjonować, nie ma problemu, każdy może mieć hobby.

Ale wykorzystywanie AI jako narzędzie do tworzenia piosenek religijnych, to ja jestem na nie.
Tekst piosenki religijnej musi mieć przesłanie, zawierać prawdę, mieć głębszy sens. A w moim odczuciu jest to możliwe do napisania dopiero po modlitwie.
AI się nie modli, nie rozumie duchowości i głębi uczuć religijnych. tekst który napisze, może być poprawny, ale nie będzie porywał serca i duszy do modlitwy, a to wg mnie jest zadanie piosenki religijnej.
mgr teologii,
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2,4)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Właśnie, tekst piosenki stworzony przez AI może być taki sobie, są one w większości poprawne i tyle, niektóre wersy nie mają sensu.
Zacząłem szukać tekstów piosenek religijnych napisanych przez człowieka, może niech je AI zaśpiewa w innym stylu, pokombinuje.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1884
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 438
Podziękowano: 832
Płeć:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że to kwestia czasu. Kiedyś elektronika loopery, samplery, generatory, przestery też były w jakiś sposób niemile widziane.
Dziś, z niedużym poczuciem rytmu, pewną melodyką, z pomocą sampli każdy może stworzyć utwór. To kwestia wytrwałości, prób i błędów.
Oczywiście to nie to samo, ale z czasem trudno będzie to odróżnić.
I choć nie będzie w tym ducha, będziemy to łykać jak świeże bułeczki.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

Chcesz przez to powiedzieć, ze kiedyś np. Niemen nie był akceptowany, a dziś ikona? Są różnice stylu, są różnice po prostu klasy, jakości.
Wagner łamał kanony, Penderecki uszy.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2010
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 595
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Mi takie generowane piosenki najbardziej sprawdzają się w tworzeniu żartobliwych treści.

Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 1884
Rejestracja: 31 sty 2021, 12:32
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 438
Podziękowano: 832
Płeć:

Nieprzeczytany post

Piotr55 pisze: 16 kwie 2024, 8:22 Chcesz przez to powiedzieć, ze kiedyś np. Niemen nie był akceptowany, a dziś ikona? Są różnice stylu, są różnice po prostu klasy, jakości.
Wagner łamał kanony, Penderecki uszy.
Nie rozumiem.
„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego.” Łk 10.41-42
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Cieszę się że poruszyłem ten temat i tylu ludzi mi zechciało odpowiedzieć 😊
Pragnę zaznaczyć że nie pobieram za to opłat bo to pasja którą chcę się dzielić.
Jest w tych utworach trochę duszy bo są teksty z serca ❤️

Łapcie coś pozytywnego odemnie 😁

Piotr55
Posty: 830
Rejestracja: 28 sty 2023, 15:31
Wyznanie: agnostycyzm
Podziękował/a: 83
Podziękowano: 57
Płeć:

Nieprzeczytany post

daniel pisze: 16 kwie 2024, 18:48
Piotr55 pisze: 16 kwie 2024, 8:22 Chcesz przez to powiedzieć, ze kiedyś np. Niemen nie był akceptowany, a dziś ikona? Są różnice stylu, są różnice po prostu klasy, jakości.
Wagner łamał kanony, Penderecki uszy.
Nie rozumiem.
Posłuchaj.
ArtKushykStudio
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2024, 15:52
Wyznanie: inne wyznanie
Podziękowano: 3
Płeć:

Nieprzeczytany post

Magnolia teksty w tych utworach są moje. Na ich podstawie wygenerowalem muzykę.