Paczkomaty, przesyłki i inne nowinki czyli skaza znowu rady szuka ;)

Tu zamieść temat, jeśli nie wiesz, gdzie pasuje.
Skaza

Nieprzeczytany post

Hej ;)

Chyba już o tym pisałem kiedyś na forum(nie pamiętam), ale od zawsze moim największym marzeniem było zostać Mikołajem takim zwykłym cywilnym bo święty to nigdy nie będę wiadomo (za dużo cukierków na sumieniu) i tak sobie kiedyś myślałem, że jak będę kiedyś przy większej forsie płynącej do mnie stałym nurtem comiesięcznej pensji to w ciągu całego roku do kolejnych świąt jakbym gdzieś zobaczył jakąś ciekawą fajną zabawkę w sklepie to bym ją kupował i chował do " mikołajowego worka " a kilka tygodni przed świętami na jakiejś prywatnej stronie internetowej rodzice z całej Polski mogliby zarezerwować sobie jakiś prezent z dostępnych dla swoich pociech pod choinkę. Dzieci byłyby szczęśliwe, rodzice nie musieliby wkręcać, że oni nie kupowali prezentów tylko Mikołaj, ja bym spełniał swoje marzenie po cichu i wszyscy byliby zadowoleni. Chciałbym jednym pozostać przy tym w pełni anonimowy no a nie mam pojęcia czy istnieje jakiś sposób przesyłki paczki by nie udostępniać swojego adresu (konkretnego) ani nie wymagać go od drugiej strony. Tak wiecie jakby z paczkomatu w mojej dzielnicy lub miasta do paczkomatu na drugim końcu kraju np. Próbowałem sam poszukać info, ale dla mnie skazy takie tematy to "czarna magia" zupełnie i nie dam rady i za sto lat to pomyślałem, że was zapytam. Może orientujecie się czy byłby jakiś sposób by móc tak podziałać w przyszłości ? Jeśli znacie jakiś sposób lub coś słyszeliście byłbym mega wdzięczny bo to marzenie chyba nigdy mnie nie opuści :ymdaydream:
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pół biedy z ukryciem własnej tożsamości, ale jak chcesz wysłać paczkę nie podając do kogo?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Druga sprawa. Jak chcesz weryfikować osoby zgłaszajace się po paczkę? Według mnie chociaż jakaś prosta weryfikacja powinna być.
Może przez lokalny MOPS, parafię będzie anonimowość jak i jakaś weryfikacja.

Mam w znajomych na FB dziewczynę co od stycznia chcę zbiórki organizować dla obcych z FB. Ma ich jakoś weryfikować.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

@Marek Piotrowski Myślałem, że może same podanie miejscowości by wystarczyło i np. podanie numery jakiegoś paczkomatu to ktoś by sobie tam podskoczył i odebrał paczkę na swoje nazwisko bez dokładnych danych zamieszkania :-? :-??

@Dominik no kurczę byłoby pewnie mnóstwo problemów im bardziej byłbym zagłębiony w temat :(
Ciekawa jak ta Pani będzie weryfikować te osoby, jak będziesz wiedział coś więcej koniecznie daj znać. Może mi się taka wiedza w przyszłości przydać :-bd

Ps. Ehh ja to mam tak często, że jakieś marzenie jest zupełnie oderwane od rzeczywistości ...
Awatar użytkownika
Marek Piotrowski
Posty: 1903
Rejestracja: 30 sty 2021, 22:00
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 293
Podziękowano: 993
Płeć:

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 12 gru 2022, 15:37 @Marek Piotrowski Myślałem, że może same podanie miejscowości by wystarczyło i np. podanie numery jakiegoś paczkomatu to ktoś by sobie tam podskoczył i odebrał paczkę na swoje nazwisko bez dokładnych danych zamieszkania :-? :-??
W Inpost danych zamieszkania nie trzeba. Ale numer telefonu komórkowego i email - owszem. Ewentualne personalia można podać fałszywe :)

Na poczcie jest usługa "poste resante" https://www.ferromet.com.pl/webpage/poste-restante.html (odbiera się paczkę na poczcie, nie ma żadnych awizo dostarczanych do domu), ale tam z kolei trzeba się wylegitymować przy odbiorze.

Ciekawa jak ta Pani będzie weryfikować te osoby, jak będziesz wiedział coś więcej koniecznie daj znać.
Chyba najprościej jest jednak coś takiego realizować poprzez różne fundacje.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Wpłać na fundację, lub domy dziecka. Niestety kupno zabawek raczej nie uszczęśliwi dziecka którego rodzić często wybiera flaszkę Czy spotkanie towarzyskie. Gotów jest jeszcze owa zabawkę sprzedać za allohol.


https://pomorzedzieciom.pl/pomoc/pomoz- ... uszem.html
Ostatnio zmieniony 12 gru 2022, 17:12 przez Aloes, łącznie zmieniany 1 raz.
Melisska

Nieprzeczytany post

Skaza pisze: 12 gru 2022, 15:37 @Marek Piotrowski Myślałem, że może same podanie miejscowości by wystarczyło i np. podanie numery jakiegoś paczkomatu to ktoś by sobie tam podskoczył i odebrał paczkę na swoje nazwisko bez dokładnych danych zamieszkania :-? :-??

@Dominik no kurczę byłoby pewnie mnóstwo problemów im bardziej byłbym zagłębiony w temat :(
Ciekawa jak ta Pani będzie weryfikować te osoby, jak będziesz wiedział coś więcej koniecznie daj znać. Może mi się taka wiedza w przyszłości przydać :-bd

Ps. Ehh ja to mam tak często, że jakieś marzenie jest zupełnie oderwane od rzeczywistości ...
A Może jak już będziesz miał te zabawki to idź do jakiegoś szpitala, na oddział dziecięcy i tam poproś pielęgniarki by dały zabawki.. albo lepiej do domu dziecka. Tam na pewno cywilni święci Mikołaje dają takie prezenty. Nie zniechęcaj się. :)

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
Lub jak radzi Dominik można wpacic na fundacje. Ja przykladowo wchodzę na pomagamy.pl i jak widzę jakiegoś maluszka ciężko chorego to wpłacam co 2-3 miesiące.
Skaza

Nieprzeczytany post

Nie poddam się jeszcze z tym marzeniem, ale tak to już jest z takimi sprawami, że mało kiedy są do spełnienia niestety.
Pomysł z prezentami by przekazać dla dzieci super Melissko :-bd :ymhug: dziękuję przyda się na pewno :ymdaydream: choć kilka uśmiechów spowodować to byłaby już wspaniała sprawa. Póki co przy obecnym portfelu zostaje mi opcja z przelewami, ale marzenia nie porzucę. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi @};-
Ostatnio zmieniony 13 gru 2022, 13:03 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 2009
Rejestracja: 29 sty 2021, 10:48
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 593
Podziękowano: 1574
Płeć:

Nieprzeczytany post

Tylko może warto wcześniej dowiedzieć czego w domu dziecka potrzebują. Niech np. ludzie kupią 100 piórników, gdzie np. potrzeba ich 10 sztuk.
Nie bój się, robaczku Jakubie,
nieboraku Izraelu!

Izajasza 41, 14

Przekaż mi 1% podatkuKLIK
Skaza

Nieprzeczytany post

Prawda Dominiku, zwiad zrobić wcześniej to konieczna sprawa.
Melisska

Nieprzeczytany post

Kiedyś z koleżanką chciałyśmy dzieciom sprawić takie podarunki, lecz niestety na dobrych chęciach się skończyło ale dowiedziałyśmy sie wtedy że dzieci nawet zabawki uszanowane po kimś przyjmą. Odzież, puzzle, jakieś gry planszowe :)
Powodzenia :)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2022, 16:49 przez Melisska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aloes
Posty: 2390
Rejestracja: 27 gru 2021, 14:47
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 185
Podziękowano: 608

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Bibliotekarz
Posty: 181
Rejestracja: 02 gru 2022, 13:28
Wyznanie: katolicyzm
Podziękował/a: 69
Podziękowano: 129
Płeć:

Nieprzeczytany post

Pomysł ciekawy i chwalebny.
Jak będziesz chciał sam coś takiego zorganizować, to powodzenia w "walce" z roszczeniowymi madkami.
"Szlachetna Paczka" jest bardzo dobrą opcją. Mój szwagier, jako kibic, co roku pomaga w tej akcji. I to jest piękne...
"Zadziwiające, jak wielu ludzi wstydzi się swojego ciała,
a jak niewielu swojego umysłu"